СБУ спецоперація
СБУ спецоперація СБУ

"Галицький сепаратизм": СБУ оприлюднила розмови керівника фейкової ГО, керованої з Росії

За гроші російських кураторів члени організації проводили антиукраїнську пропаганду

На Буковині співробітники CБУ виявили та припинили діяльність фейкової громадської організації "Захист прав національних меншин", засновники якої за гроші кураторів з РФ проводили антиукраїнську пропаганду. Про це повідомив начальник департаменту захисту національної державності Служби Віктор Кононенко на брифінгу у середу, 29 березня, передає прес-служба відомства.

"Правоохоронці задокументували, що за вказівкою Кремля керівники фейкової організації популяризували ідеї так званого "галицького сепаратизму". Вони поширювали матеріали із закликами до економічного та політичного відокремлення західноукраїнських областей", – зазначили правоохоронці.

Як вдалося з'ясувати, голова установи також готував та оприлюднював у ЗМІ авторські статті на підтримку терористичних організацій "ДНР/ЛНР", а також антиукраїнської політики РФ на міжнародній арені.

Співробітники СБУ вже провели обшуки за місцем проживання керівника фейкової організації та вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігалося електронне листування зловмисника з кураторами та проросійськими активістами з України та інших країн.

"Правоохоронці, зокрема, виявили листування з колишнім українським журналістом та політологом, ініціатором створення так званої "Бесарабської народної ради" Артемом Бузилою, який переховується від українського правосуддя", – повідомили у спецслужбі.

За наявними даними, Бузила підтримує постійні контакти з оточенням Владислава Суркова ‒ радника президента Росії. Як наголошують у СБУ, "виявлене листування свідчить, що керівники ГО планували організацію публічних заходів за участю окремих європейських політиків для створення "картинки" для телебачення про начебто утиски нацменшин в Україні та необхідність розширення їх прав".

Також у керівника організації було виявлено гроші в іноземній валюті, які, за наявною інформацію, він отримав з Росії на фінансування антиукраїнської діяльності.

Нагадаємо, раніше 29 березня СБУ оприлюднила "інструкцію" від РФ щодо організації "протесту поляків" на Львівщині.

Попередній матеріал
Вигнутий екран та сканер "райдужки" ока: Samsung презентував смартфон Galaxy S8 – відео
Наступний матеріал
Вийти із засідки та знищити ворога – як на Львівщині контрактників гартують
Loading...