5 канал

Кіпіані: В ОРДЛО під впливом пропаганди йдуть "націєтворчі процеси"

Під пресом псевдоісторичної пропаганди на окупованих територіях йдуть свої націєтворчі процеси, просто антиукраїнські. Таку думку висловив український журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані.

Він створив найбільший приватний музей преси, є головним редактором інтернет-порталу "Історична правда". А попри усе це встигає викладати в Українському Католицькому університеті і постійно мандрувати з презентаціями. Вахтанг вже давно перестав жити на три міста Київ-Львів-Миколаїв. Тепер він намотує тисячі кілометрів і живе на півсотні міст. Але ми його упіймали і нині почаюємо.

Поговорили, чи справді національна пам'ять входить в конфлікт з історичною наукою і заважає державному процесу, чому історія нас наздоганяє і як впливає на візію майбутнього, чи може "совок" зникнути назавжди і чому міжнаціональне примирення спинилося у сучасній Європі. 

Довідка

Батько був енергетиком, за національністю грузин. Мати має вірменське та ерзянське коріння, родом з Новоросійська, займалася шиттям. За деякий час після народження сина батьки розлучилися і матір з Вахтангом повернулася до Новоросійська. У грудні 1980 року сім'я переїхала до Києва, де Вахтанг і вивчив українську мову. Після закінчення школи 1989 року вступив до Миколаївського державного педагогічного інституту, на історичний факультет. Закінчив 1994 року за спеціальністю "Вчитель історії та правознавства".

Першою публікацією стала стаття, надрукована 1990 року, в підпільному виданні Народного Руху "Чорноморія". У 1992-1994 роках займав посаду головного редактора газети Миколаївської обласної організації УРП "На сторожі" . У 1996-му був призваний на строкову службу в Збройних силах України, проходив її у Центральній телерадіостудії Міноборони України, здобув звання молодшого сержанта. З 1997 року працює у різних ЗМІ. З 2010 є викладачем магістерської програми з журналістики Українського католицького університету

Нагороди та відзнаки: заслужений журналіст України (серпень 2005), найвища відзнака НРУ "За заслуги перед українським народом" II ступеня (вересень 2005), відзнака ім. Степана Бандери (січень 2010)

Попередній матеріал
CБУ спростувала фейкові заяви терористів "ЛНР" про українські диверсійні групи
Наступний матеріал
Загострення у зоні АТО: Окупанти б'ють з "Градів" та 152-мм артилерії – 2 бійців загинули, 16 постраждали
Loading...

Представники ОРДЛО задоволені українською блокадою – Айвазовська

Айвазовська: Завдяки позиції української сторони питання виборів в ОРДЛО зняте з порядку денного переговорів у Мінську

Кожен українець своїми втратами заплатить за блокаду ОРДЛО – Гройсман розповів, скільки саме