Волинські фазани відправилися на волю
Волинські фазани відправилися на волю 5 канал

Настав час покидати дитяче гніздо: на Волині 200 фазанів випустили у самостійне життя в дикій природі

Читайте по-русски
Птахів переносять у спеціальні клітки, місцевість, де їх випускатимуть на волю, обирають відкриту, згодом вони самі переберуться до лісу

На Волині у дику природу випустили дві сотні фазанів. Їх виростили у вольєрі одного з місцевих мисливських угідь, щоби відновити популяцію птахів. Ще кілька років тому цей вид був тут рідкісним і майже зник. Більше про те, як фазани проверталися у природне середовище розкажуть кореспонденти "5 каналу".

Фазанів, вирощених у вольєрі, відловлюють сачком, аби невдовзі випустити їх у дику природу. Для цього обирають пташок, які вже підросли.

"Як вони маленькі, треба їм давати хімію, вітаміни, щоб вони не хворіли, бо вони дуже крепко хворіють маленькими курчатами", – пояснює Мирослав Захарусь, старший єгер Звірівського лісомисливського господарства.

Птахів переносять у спеціальні клітки. Місцевість, де їх випускатимуть на волю, обирають відкриту, згодом вони самі переберуться до лісу.

Волинські фазани відправилися на волю
Волинські фазани відправилися на волю5 канал

"Наше завдання зараз зберегти мале поголів'я, молоде поголів’я. Першочергове наше завдання – зберегти від диких собак, лисиць, диких котів. Якщо зараз не вбережемо, так само від браконьєрів. Це ще більше ускладнює роботу нашої єгерської служби", – пояснює Сергій Тишковець, керівник Звірівського лісомисливського господарства.

Відновлюють популяцію фазана у Звірівському лісомисливському господарстві. Нині там підростають майже дві сотні пташенят, які зовсім скоро житимуть у природних умовах. Зараз у них закінчується період гніздування, тож невдовзі тут очікують на нове потомство.

"Вони зносять від 7 до 12 яєць в одну кладку. Після того, як випускаємо, доки є осінній період – це їм як харчова база. А вже на зиму, коли є сніговий покрив – так само зерно розсипається по площадках і вони знають, куди приходити", – пояснює Мирослав Захарусь.

Лісівники сподіваються найближчими роками виростити і випустити у природу кілька тисяч фазанів. Полювати на них заборОнять. Аби дати час птахам збільшити свою популяцію.

Олег Ткачук, "5 канал"

Попередній матеріал
Вбивство Кирила Тлявова: в Офісі генпрокурора розповіли про перебіг справи в суді
Наступний матеріал
Смерть Джорджа Флойда: як проходять масові протести у США і за межами океану – сюжет
Loading...

Аргентинський суд допитає папугу, який став свідком убивства

ЄС зняв заборону на ввезення м’яса птиці з України – МЕРТ

Євросоюз призупинив імпорт м'яса птиці з України – Держпродпотребслужба

Прийшли просити допомогу в людей: селяни прихистили чотирьох пташат лебедів, аби врятувати від голоду

Знайшли на залізниці між вагонами: у Харкові рятують червонокнижну лебідку з перебитим крилом – сюжет

У Британії чайка викрала пса: знайти собаку не можуть