Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 5 канал

"Нашу армію принижують, це злочин": Турчинов різко розкритикував наказ про штрафи для ЗСУ за вогонь у відповідь

Читайте по-русски
За 2020 рік Збройні сили не закупили жодної ракети, і це відповідальність чинної української влади, зазначив колишній секретар РНБО

Наказ Міноборони про штрафи для українських військових за вогонь у відповідь на Донбасі – це злочин та порушення норм Конституції, вважає секретар РНБО у 2014-2019 роках Олександр Турчинов. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

"Це вже потрапляє не просто під неадекватні дії – це потрапляє під кримінальну відповідальність. Згідно з українською Конституцією та законодавством, наші військові зобов'язані захищати Україну, і зобов'язані давати відсіч будь-якому ворогу. Коли нашу армію принижують в односторонньому порядку, блокують можливість виконувати її конституційні обов'язки – це є злочин", – зазначив Турчинов.

За словами екссекретаря РНБО, попри домовленості влади щодо режиму тиші на Донбасі, обстріли та поранення українських військових не припиняються.

"Тільки ОБСЄ нарахувала близько тисячі обстрілів українських позицій. Продовжують відбуватися поранення, і навіть загибель наших військових. Буквально сьогодні ми почули, що двоє військових отримали дуже серйозні поранення. Це тиша тільки з нашого боку, коли нашим військовим фактично забороняють відповідати російським агресорам, відповідати терористам і бойовикам. Водночас вони (російські сепаратисти – ред.) спокійно і нахабно поводяться, обстрілюють наші позиції", – зазначив Турчинов.

"Не можна зменшувати наш військовий потенціал, не можна послаблювати нашу оборону. Треба з повагою ставитись до наших Збройних сил. Водночас я змушений констатувати, що протягом 2020 року наші Збройні сили не закупили жодної ракети. Це є серйозна проблема, і це відповідальність чинної української влади", – підсумував він.

Нагадаємо, Міноборони наказало штрафувати українських військових за вогонь у відповідь по російських військах і штрафувати командирів за "невиправдані бойові втрати".

Попередній матеріал
Вперше в маршрутках Києва почали тестувати безконтактну оплату: як це працює
Наступний матеріал
Україна має жорстко реагувати на брязкання російською зброєю – Турчинов про військові навчання
Loading...