Олександр Турчинов
Олександр Турчинов 5 канал

"Здають пляшки, а Крим захоплений Росією": Турчинов відповів на запитання "Хто здав Крим?"

Читайте по-русски
Єдиною причиною окупації Криму була відкрита агресія з боку Російської Федерації, зазначив Юрій Луценко

Причиною окупації Криму є не здача території українським керівництвом, а відкрита агресія Російської Федерації. Про це повідомив колишній секретар РНБО Олександр Турчинов під час прес-конференції на тему "Загрози національній безпеці України".

"Здають пляшки в магазині, а Крим було захоплено Російською Федерацією. Відповідати за захоплення повинні і російські військові, і їхнє військово-політичне керівництво, і ті українські політики, "діячі", які роззброювали армію, які знищували українську оборону, які довели сектор оборонної безпеки до того стану, який був на початку 2014 року", – сказав Турчинов.

За словами колишнього генерального прокурора України Юрія Луценка, окупацією Криму Росія порушила всі існуючі двосторонні та міжнародні закони і конвенції щодо цього питання.

"Ми вели справу, в тому числі, і по окупації Криму, в тому числі ми отримали заяву від одного з громадян України про державну зраду вищого політичного керівництва тих часів. Ця справа розслідувалася, вона містить сотні томів, були допитані тисячі людей, проведені дуже складні військово-технічні, психіатричні, лінгвістичні та інші експертизи", – сказав Луценко.

"В результаті ця справа була закрита, заявник оскаржив це рішення, але українські суди залишили це рішення в силі. Чому? Тому що висновок комплексної військово-технічної експертизи свідчить: єдиною дією, яка має причинно-наслідковий зв'язок з окупацією Криму, є вторгнення збройних сил Російської Федерації на українську територію", – вважає він.

Нагадаємо, раніше Європейський Союз продовжив "кримські" санкції проти Російської Федерації.

Попередній матеріал
Вистояти 146 днів: історія оборони Луганського аеропорту з вуст її учасника – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
Справа "вагнерівців": зібрані докази є золотим фондом, що готовий для передачі в міжнародні суди – Турчинов
Loading...