Наймасштабніше вторгнення в Україну Росія здійснила 24 серпня 2014 року – Луценко

Генпрокурор назвав п’ять причин, які призвели до Іловайської трагедії

Наймасштабніше вторгнення на територію незалежної України здійснили 24 серпня 2014-го. Росія, без оголошення війни перекинула через кордон України до 6 тисяч армійців з особового складу збройних сил федерації. Понад три сотні броньовиків та до 60 танків рушили територією України. Про це відзвітував чільник ГПУ Юрій Луценко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

П’ять причин, які призвели до Іловайської трагедії, назвав депутатам Генпрокурор. Це державна зрада високопосадовців часів Януковича, доведення української армії до небоєздатності, помилки військового керівництва у плануванні Іловайської операції, дезертирство серед вітчизняних бійців та невиконання наказів. Але головною причиною Юрій Луценко називає вторгнення регулярної армії Російської Федерації.

Луценко також продемонстрував слайди із зображенням головних винуватців трагедії. Це 18 російських високопосадовців. Політичні соратники Генпрокурора переконують, що висновки слідчих є необхідними, щоб притягти до відповідальності агресорів. Якщо не в українському суді, то у міжнародному.

Безпосередні учасники боїв за Іловайськ кажуть, що висновкам експертів у межах слідства довіряють. Але не розуміють, чому про провину одних говорять відкрито, а дії інших замовчують. При цьому визнають, що однією із причин цього є значна частина засекречених матеріалів. З 800 томів справи таких 350.

Натомість співвідношення військової сили в районі Іловайська генпрокурор оприлюднює відкрито. У живій силі росіяни переважали у 18 разів, а, наприклад, у танках – у 11.

Оприлюднені висновки Генпрокуратури дещо різняться із висновками парламентської слідчої комісії. Вона свого часу головними винуватцями в Іловайській трагедії називала військове керівництво України.

Роль військового керівництва в Іловайській трагедії також перевіряють, каже Генпрокурор. Досі тривають експертизи щодо дій та рішень 15 посадовців. Зокрема, експерти слідства вказують на прорахунки у плануванні операції та несвоєчасне реагування на зміни на фронті після російської агресії. 

Попередній матеріал
Журналіст: У рідному місті Карімова прокладаються нові дороги, всі очікують на офіційну заяву
Наступний матеріал
ЗМІ отримали підтвердження від влади Узбекистану про смерть Карімова

Луценко: Причиною Іловайської трагедії стало пряме військове вторгнення ЗС РФ на територію України

Луценко: Генпрокуратура розслідує справи щодо доведення армії до стану небоєздатності

Луценко розповів про результати розслідування щодо ведення військовими РФ агресивної війни з Україною

У ГПУ повідомили про результати дворічного розслідування військової агресії Росії проти України