Журналіст: У рідному місті Карімова прокладаються нові дороги, всі очікують на офіційну заяву

В Узбекистані ще не було офіційної заяви щодо президента Карімова

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив директор служби "Радіо Свобода" в Узбекистані Алішер Сіддік.

"Йде дуже багато конфліктних новин про те, що він помер. Ось була заява і висловив співчуття прем'єр-міністр Туреччини, так само Reuters посилався на власні джерела – ось все поки на такому рівні. Ми очікуємо, вся країна в очікуванні офіційної заяви, йдуть приготування в рідному місті президента Карімова Самарканді – прокладаються нові дороги, вжито всіх заходів безпеки і так далі. Ось таке якесь очікування. Телебачення, як зазвичай, показує новини, світові і так далі, але нічого такого...", – повідомив журналіст.

"Ось зараз йде повідомлення про те, що іранський президент Рухані висловив співчуття. Згідно із законом влада переходить в руки сенату на три місяці, тому вибори, і багато експертів стверджують, що буде збережена ця процедура", – додав він.

Узбецькі ЗМІ повідомили про смерть президента ще 4 дні тому, 29 серпня. Однак влада цього не підтверджувала, а 31 серпня прес-служба Карімова оприлюднила привітання Узбекистану із днем незалежності від його імені.

У суботу, 27 серпня, лідера Узбекистану доправили до лікарні, у нього стався крововилив у мозок.

Іслам Карімов керує Узбекистаном із 1990 року. Хоча в конституції країни вказано, що можна бути президентом не більше двох разів, у 2015 році він вчетверте переобрався на семирічний президентський термін. Freedom House відносить Узбекистан до групи держав з найнижчим рівнем політичної та особистої свободи.

Попередній матеріал
Навколо столичної дитячої поліклініки спалахнув скандал через медичну реформу
Наступний матеріал
Наймасштабніше вторгнення в Україну Росія здійснила 24 серпня 2014 року – Луценко

Назарбаєв збирається перервати участь у саміті G20 та здійснити екстрений візит до Узбекистану – ЗМІ

Заплутана історія: офіційні дані та відомості ЗМІ про стан здоров'я президента Узбекистану Карімова

ЗМІ отримали підтвердження від влади Узбекистану про смерть Карімова