Луценко: Причиною Іловайської трагедії стало пряме військове вторгнення ЗС РФ на територію України

За висновками українських експертів, основним фактором подій під Іловайськ наприкінці серпня 2014 року, відомої як "Іловайська трагедія", стало пряме вторгнення Збройних сил Російської Федерації на територію України

Про це генпрокурор Юрій Луценко заявив на засіданні комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони в п'ятницю в Києві.

"За висновками експертів, єдиний фактор, який знаходиться у прямому причинно-наслідковому зв'язку з "Іловайською трагедією", стала військова агресія ВС РФ, пряме військове вторгнення на територію України", – зазначив генпрокурор.

Він додав, що найбільш масштабне вторгнення Збройних сил РФ сталося о 4:00 24 серпня 2014 року. "Сили вторгнення складалися з 9 батальйонно-тактичних груп. 3,5 тис. осіб особового складу перейшли кордон України. Через кордон перекинули до 60 танків, до 320 БМД, БМП, до 60 гармат, до 45 мінометів", – розповів він.

За словами Луценка, співвідношення українських силових підрозділів до російських сил вторгнення і терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР" у районі Іловайська на той момент складало: по особовому складу 1 до 18, по танках – 1 до 11, по бронетехніці – 1 до 16, по артилерії – 1 до 15.

Попередній матеріал
Гройсман: Україна готова до тристоронніх переговорів щодо постачання газу, але тільки на своїх умовах
Наступний матеріал
Розенко: Що означатиме "осучаснення" пенсій

Генпрокурор: Київ співпрацює з Гаагою у питанні відповідальності керівництва РФ щодо Донбасу і Криму

Луценко: Генпрокуратура розслідує справи щодо доведення армії до стану небоєздатності