Інтерпол
Інтерпол espreso.tv

Найближчим часом Інтерпол має видалити інформацію про розшук Мазура – Неволя

  Читайте по-русски
  Поки вирішуються технічні моменти, Мазур залишається в Польщі

  Керівник українського бюро Інтерполу Василь Неволя повідомив, що, найімовірніше, Інтерпол не задовольнить запиту Росії щодо заступника глави української партії "УНА–УНСО" Ігоря Мазура, затриманого в Польщі. Про це пише видання "Гордон".

  "Коли Інтерпол видає червону картку громадянину країни, він повідомляє до національної служби. Але у випадку з Мазуром було циркулярне інформування про розшук, а не червона картка. Це різні речі", – зазначив Неволя.

  "Українське бюро Інтерполу не завжди знає про те, що людина в розшуку. Так буває, коли червона картка не опублiкована. В такому разі країна – ініціатор розшуку – може самостійно виключати зі списку країни, які вважає за потрібне – і вони не отримають відповідної інформації. Не виключені тут і зловживання. Тому ми активно опираємося таким діям, зокрема, Росії. Для цього співпрацюємо з керівництвом Нацполіції, залучаємо мої особисті контакти з Генерального секретаріату Інтерполу", – додав він.

  За словами Неволі, такі ситуації траплялися з експрем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, лідером ВО "Свобода" Олегом Тягнибоком та іншими політиками. Та секретар вивчає такі інциденти, намагаючись їх контролювати.

  Він зазначив, що Росія зловживає інструментами Інтерполу.

  "Інша річ, що система контролю не завжди ефективно спрацьовує. В таких випадках ми реагуємо по факту. Коли ми дізналися про інцидент із Мазуром, відразу поінформували Генеральний секретаріат, звернувши їхню увагу на можливе зловживання інструментами Інтерполу з боку РФ. Адже статут організації забороняє країнам-членам втручатися у справи військового, расового, релігійного і політичного характеру. Якщо це стає доведеним, то картки або циркуляр видаляються з системи, і людину більше не розшукують. Але ми не можемо гарантувати, що РФ припинить таку діяльність і буде дотримуватися правил Інтерполу. До речі, саме це завадило минулого року представнику Росії очолити організацію", – зазначив співрозмовник.

  На його думку, найближчим часом Інтерпол видалить інформацію про розшук Мазура.

  "Мазура відпустили на поруки консула. Його не заарештували і запобіжного заходу не обрали. Тобто реакція польської сторони – адекватна. Думаю, об'єктивно відреагує і Генсекретаріат Інтерполу – і інформацію про розшук Мазура видалять як таку, що не відповідає правилам організації. Після цього поляки можуть узагалі не розглядати цю справу в суді, бо для цього пропадуть підстави", – пояснив Неволя.

  Він зазначив, що поки вирішуються технічні моменти, Мазур залишається в Польщі. Польська влада має детально вивчити питання: отримати документи від РФ і дати їм оцінку. І є багато ознак того, що запит Росії, найімовірніше, не задовольнять.

  "Згідно з прогнозом Генсекретаріату Інтерполу, інформацію про розшук Мазура з бази повинні видалити. На це їм потрібно від доби до трьох. Щонабільше – тиждень. Місяцями чекати не доведеться. А ось процедура екстрадиції забере трохи більше часу", – резюмував Неволя.

  Нагадаємо, нещодавно ветерана АТО Ігоря Мазура затримали в Польщі за запитом Росії. 11 листопада у місті Холм йому мали обирати запобіжний захід, щоб екстрадувати до Росії, але цього так і не сталося.

  Попередній матеріал
  Ринок землі в Україні: три фракції заявили, що не підтримають законопроєкт – підсумковий сюжет
  Наступний матеріал
  Рівень довіри до Зеленського знижується – соцопитування
  Loading...

  Був у Чечні, але не брав участь у бойових діях: Мазур відповів на звинувачення з боку РФ

  Дипломатична перемога: включення з Любліна, де перебуває визволений ветеран АТО Мазур

  Звільнення з-під варти ветерана АТО Ігоря Мазура – брифінг

  Ветерана АТО "Тополю" без суду відпустили на поруки – омбудсмен

  Ветерана АТО Мазура допитують у прокуратурі в Польщі: з'явилося відео, як привезли затриманого

  Віцеспікер Сейму Польщі прокоментувала затримання ветерана АТО Мазура