"Нафтогаз" оприлюднив формулу ціни на газ для населення – інфографіка

З майже 7 тисяч гривень ціни за кубометр газу, націнка "Нафтогазу" складає трохи менше 130 грн

НАК "Нафтогаз України" оприлюднив структуру ціни газу для населення. Відповідна інфографіка з'явилась на сторінці компанії у Facebook.

"Багато хто зі споживачів запитував у нас, з чого саме складається ціна на газ для населення. Тим більше, що заради притушення перемоги у Стокгольмі, з цією темою в хід пішла важка артилерія в особі таких грандів як Анатолій Шарій, Олександр Дубинський, Віктор Медведчук та партія "Батьківщина" у повному складі… Для початку ми підготували відповідь у вигляді невеличкої інфографіки", – йдеться в повідомленні.

Згідно оприлюдненої інформації, найбільшу частку у структурі становить ціна газу як товару – 4942 грн. Ще 1160 грн припадає на ПДВ (податок на додану вартість – ред.), 514 грн – на транспортування розподільними мережами, 219 грн – на транспортування магістральним газопроводами, і 124 грн – власна націнка "Нафтогазу".

Сукупно ціна газу становить 6958 грн за тисячу кубометрів.

Зауважимо, що ціна на газ для населення встановлена відповідно до постанови Кабінету міністрів.

Як інформував 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Попередній матеріал
Геращенко просить відео у журналістів, які потрапляли під обстріли ворога на Донбасі – подробиці
Наступний матеріал
Лист із минулого: в Австралії знайшли найдавніше послання в пляшці