Галина Юровська
Галина Юровська Андрій Лисенко / Facebook

На Всеукраїнському з’їзді обрали одну з трьох суддів КС – що відомо про новопризначену

Читайте по-русски
За кандидатку проголосували 145 із 274 делегатів

Суддею Конституційного суду України на 17-му позачерговому з'їзді суддів обрали Галину Юровську. Про таке повідомляє "5 канал".

Юровська – суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ у відставці, заступниця начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України.

За кандидатку проголосували 145 із 274 делегатів. Це суддя у відставці, яка працювала у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ. Ще двох суддів обиратимуть на сьогоднішньому засіданні шляхом повторного голосування. До бюлетенів внесли чотирьох кандидатів. Загалом було 16 претендентів, яких Рада суддів відібрала за результатами співбесіди та дослідження анкет.

Юровська сказала: "На мій погляд, це оцінка моєї судової роботи на благо судової влади, це не тільки моєї роботи, це навіть коло суддів, які роблять усе для того, щоби підвищувати кваліфікацію суддів і це велика довіра всієї судової громадськості, я прям відчуваю цей тягар відповідальності". 

Щодо інших двох вакансій буде повторне голосування, у якому візьмуть участь кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів.  Мовиться про голову Волинського апеляційного суду Петра Філюка, суддю Великої палати Верховного Суду Олександра Прокопенка, професора кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету ім. І. Франка Оксану Грищук і голову Херсонського апеляційного суду Олександра Коровайка.

Як відомо, Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів – по шість призначаються президентом, Верховною Радою та з'їздом суддів України.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 29 жовтня, активісти закликали не призначати трьох суддів КС

Попередній матеріал
Британії доведеться переплавити 10 млн монет, що присвячені Brexit
Наступний матеріал
В АРМА зникли документи щодо арештованого майна: стартувало внутрішнє розслідування