Активісти закликають не призначати трьох суддів КС
Активісти закликають не призначати трьох суддів КС 5 канал

"Не дайте зґвалтувати Конституцію": активісти закликають не призначати трьох суддів КС – включення

Читайте по-русски
Трьох суддів було відібрано конкурсною комісією кандидатів

Не ґвалтували Конституцію закликають активісти суддів, які приїхали до столиці на Всеукраїнський з'їзд. Громадські організації звернулися до служителів Феміди не приймати хибного рішення і не призначати на посади трьох суддів Конституційного суду, відібраних конкурсною комісією кандидатів. За перебігом акції стежить кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

До будівлі, де відбувається з'їзд, прийшли кілька десятків учасників. Усім, хто заходив до конференц-зали, роздавали листівки із прізвищами недоброчесних суддів. Одним із таких вважають суддю Вищого господарського суду Богдана Львова. Його активісти зупинили під час того, як він заходив до приміщення. Спалахнула суперечка.

Галина Чижик, експертка "Центру протидії корупції", каже: "Це люди, які приховували свої статки, стиль життя, який не відповідає їхнім доходам. У нас сьогодні один заклик до делегатів з'їзду, а судді з'їхалися з усієї України, – не голосувати за тих людей, за яких їм сказали голосувати".

Своєю чергою активістка ВГО "Автомайдан" Катерина Бутко сказала: "14 із кандидатів, які приїхали на з'їзд, є абсолютно недоброчесними, тому ми намагаємося делегатам з'їзду роздати інформацію і сказати про це – не голосувати і не підтримувати цих кандидатів".

ОНОВЛЕННЯ. За словами журналіста "5 каналу" 17 Всеукраїнський з'їзд вже розпочався. Зареєструвалося 276 делегатів з усієї України. З початком з'їзду суддів вітають Голова Верховного суду Валентина Данішевська та голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко. Вітальне слово передав і голова Конституційного суду Олександр Тупицький, через робочий графік прийти особисто не зміг.

Як повідомляв 5.UA, 15 жовтня 2019 року звільнений суддя Шевчук приніс до Конституційного Суду заяву про поновлення на посаді. 

Попередній матеріал
"Думали, що землетрус": у Дніпрі прогримів потужний вибух на заводі – що відомо
Наступний матеріал
Порошенко закликав владу й опозицію разом підтримати курс до НАТО
Loading...