На світовий рекорд замірилися український та російський парашутисти [відео]

  На світовий рекорд замірилися український та російський парашутисти. Екстремали зібралися пролетіти на аерошуті з двигуном 4-ри сотні кілометрів і зареєструвати дальність польоту у Книзі рекордів Гіннеса. На старті парашутистів побувала і знімальна група "5 каналу".

  Павло Єсипчук, чемпіон з парапланерного спорту: "Во-первых, у нас с собой компьютэр з Gps-ом. Там карта воздушных зон".

  Спозаранку парашутисти демонструють журналістам модерновий параплан - аерошут. Окрім міні-комп`ютера, тут купа технічних прибамбасів.

  Павло Єсипчук, чемпіон з парапланерного спорту: "Есть именно специально парапланерный прибор это вариометр и он же фиксирует трєк, фиксирует изменения высоты, показывает, с какой скоростью мы поднимаемся вверх и опускаемся вниз".

  Озброїлися технікою не для забавок. У небі пілоти обіцяють бути на зв`язку. Бо на землі рекорд готуються фіксувати есперти.

  Валентин Щербачов, експерт національного реєстру рекордів: "Ніхто ще нічого подібного не робив".

  Віталій Зорін, експерт національного реєстру рекордів: "Прибор пишет скорость, высоту и другие данные полёта. 21-й век позволяет не мерять километраж линейками, гугл посчитает всё с точностью до метра".

  Перед стартом перевіряють напрямок вітру.

  Дмитро Єсипчук, чемпіон з парапланерного спорту: "У нас есть подозрения, что это гелевые шарики и они летят в северо-западном направлении, которое нам и предсказывал доблесный Гидрометеоцентр".

  Та навіть якщо прогнози Гідрометеоцентру не справдяться, екстремалам страшно не буде.

  Павло Єсипчук, чемпіон з парапланерного спорту: "Если мы попадём в грозу, то мы сильно зажмуримся, сожмём свои ягодици и будем лелеть дальше".

  А пролетіти планують понад 400-ста кілометрів. Хоч дорога і далека, та не занудяться. Прихопили в дорогу гітару.

  Та пілотам не вдалося - не тільки до Узбекистану долетіти, а навіть відірватися від землі. Сталася поломка.

  Журналіст "5 канал": "Така невдача екстремалів не злякала, після невеликого ремонту роблять другу спробу встановити світовий рекорд".

  Та піднятися в небо потенційним рекордсменам так і не вдалося. Але здаватися вони не збираються. Пробуватимуть знову. Головне тепер -  дочекатися попутного північного вітру.

  Інна Неродик та Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Референдум в Ірландії
  Наступний матеріал
  Підписи Черновецького будуть дійсними до прийняття присяги новим чільником столиці
  Теги: