Референдум в Ірландії

  Референдум в Ірландії. Мешканці країни вирішують, чи ратифікувати фіскальний пакт Євросоюзу - новий договір, що регулює бюджетну дисципліну.

  Якщо більшість виборців проголосує ЗА - Ірландія зобов`яжеться дотримувати правил бюджетної дисципліни. Зокрема, контролювати, щоби дефіцит бюджету не перевищував 3%. У разі відмови ратифікувати пакт, ЄС припинить надавати Дубліну фінансову допомогу після 2013 року. Тоді спливає термін дії угоди про кредити. Нагадаємо, півтора року тому  в розпал кризи Ірландія отримала від європейського Центробанку позику на суму 132 мільярди євро. Країна стала єдиним членом ЄС, що виніс ратифікацію пакту на референдум.

  Перший ірландець: "Гадаю, багатьом уже набридла Європа, бо вони вважають її причиною проблем в Ірландії. Але я гадаю - це несправедливо. Ми маємо пильніше поглянути на себе".

  Другий ірландець: "Я  голосуватиму - проти".

  Третій ірландець: "Мені ніколи не подобався цей європейський проект. Гадаю, він завдав нашій країні багато шкоди. Якщо ми не хочемо втратити свою незалежність, краще проголосувати проти".

  Попередній матеріал
  Теракт у Багдаді: 16 людей загинули
  Наступний матеріал
  На світовий рекорд замірилися український та російський парашутисти [відео]
  Теги: