Євстратій Зоря

На Криті розпочався Всеправославний собор православної церкви – Москва бойкотує

  Нинішня зустріч отців церкви історична – представники православних церков зустрічаються вперше з часів розколу, що стався понад 1200 років тому

  На грецькому острові Крит у місті Іракліон у неділю, 19 червня, розпочався Святий і Великий собор православної церкви - більше відомий як Всеправославний собор. Його відкрила божественна літургія в соборі Святого Міни. Богослужіння проводить Вселенський патріарх Варфоломій, повідомляє DW із посиланням на німецький телеканал ZDF.

  Очікувалося, що участь у соборі візьмуть понад 300 єпископів з 14 помісних православних церков.

  Однак незадовго до початку собору патріархати Російської православної церкви та православних церков Грузії, Сербії, Болгарії, а також лояльного до сирійського президента Башара Асада Антіохійського патріархату в Дамаску відмовилися брати участь у соборі. Наразі в ньому беруть участь понад 170 єпископів, зазначає агенція KNA.

  Як повідомляє "Новое время", у РПЦ заявляли, що у Всеправославному соборі повинні брати участь всі Церкви, і тільки в цьому разі рішення Собору будуть легітимними. Москва бойкотує Всеправославний собор через незгоду з "деякими питаннями", які на ньому будуть обговорені.

  У відповідь на це Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що Всеправославний собор відбудеться, незважаючи на відмову Москви брати в ньому участь. Планується, що Всеправославний собор триватиме до 26 червня.

  Зазначається, що учасники Всеправославного собору повинні обговорити шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних у діаспорі, способи проголошення автономії Православних церков. Зазначимо, що про автокефалію просить Україна, бажаючи відійти від впливу Москви. Окремо передбачалося ще прийняти послання Собору.

  Майбутній Собор не є за своїм статусом Вселенським. На відміну від стародавніх Вселенських соборів, він не покликаний вирішувати питання догматичного характеру, не буде вносити нововведень у канонічний устрій і літургійне життя.

  Нагадаємо, сьогодні в Україні відзначають Святу Трійцю.

  Попередній матеріал
  Штаб АТО: Найгарячіше у Красногорівці – бойовики застосували танки та випустили понад 70 мін
  Наступний матеріал
  Фоменко просить збірну виступити гідно у поєдинку з Польщею, бо залишає посаду тренера
  Loading...

  Рада закликає Варфоломія надати Православній церкві України автокефалію

  Московський патріархат відмовився від участі у Всеправославному Соборі

  Президент: Український народ чекає на Українську помісну православну церкву

  Гегемонію російської православної церкви в Україні потрібно припиняти – радник Авакова

  "Найголовнішою духовною зброєю нашої перемоги є єдність" - Президент про створення помісної православної церкви

  5 канал - трансляція наживо