Сьогодні в Україні відзначають Трійцю

Свята Трійця - найзеленіше свято у році

У неділю, 19 червня, православні та греко-католики відзначають Святу Трійцю. Його святкують на 50-й день після Великодня, тому свято ще називають П'ятидесятницею.

Трійця – це день, який символізує сходження Духа Святого до учнів Ісуса Христа. Це відбулося в річницю єврейської П'ятидесятниці, тобто свята на честь прийняття Синайського законодавства. На День святої Трійці до апостолів, Божої Матері та іншим віруючим з'явився Святий Дух, освітивши своїм сяйвом душі кожного. Цей Дух прийшов на землю в образі вогняних язиків, показавши шлях апостолам для їхніх проповідей вчення Ісуса. Після цього апостоли змогли говорити на тих мовах, які раніше не знали. Вони звернулися до людей, закликавши їх до покаяння в ім'я порятунку. Потім апостоли здійснили обряд хрещення.

Свято символізує собою початок літа, день прославлення процвітаючої природи, найзеленіше свято у році. Люди несуть додому святкові букети, щоб прикрасити ними свої будинки: пряний чебрець, запашний любисток, гіркий полин, терпкий аїр, освіжаючу м'яту тощо.

Українців зі святом вже привітали Президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Попередній матеріал
Штаб АТО: Кількість обстрілів зросла – бойовики активізувалися по всій лінії фронту
Наступний матеріал
У Києві сталася ДТП за участю автомобіля посольства Азербайджану

Напередодні Святої Трійці капелани провели в зоні АТО урочисту літургію

Вихідні на Трійцю: Де в Україні відзначити Зелені свята

Сьогодні християни Східного обряду вшановують Пресвяту Трійцю

Християни західного обряду відзначають сьогодні День Святої трійці