Московський патріархат відмовився від участі у Всеправославному Соборі

  РПЦ вимагає присутності на Соборі усіх помісних православних церков

  Московський патріархат Кирило відмовився від участі у Всеправославному Соборі на Криті, призначеному на 19 червня. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Зазначається, що 13 червня за підсумками надзвичайної сесії Синоду у Москві керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Іларіон заявив , що рішення Собору будуть вважатися легітимними, тільки якщо у ньому братимуть участь усі церкви.

  Як стало відомо, за останній тиждень кілька помісних православних церков: Болгарська, Антіохійська і Грузинська – відмовилися від участі у Соборі, а Сербська церква виступила за його перенесення.

  Повідомляється, що російська православна церква планує просити Константинопольського патріарха про те, щоб провести Собор іншим разом, а у цей час спробувати вирішити проблеми.

  Як відомо, православна церква наразі визнає сім Вселенських соборів, останній з яких, Другий Нікейський, відбувся у VIII столітті.

  Собор, проведення якого наразі готується, не заявлений як вселенський, тому що у ньому будуть брати участь не всі єпископи канонічних помісних православних церков.

  Нагадаємо, у Києві невідомі підпалили храм Української православної церкви Московського патріархату.

  Попередній матеріал
  Україна-ЄС: Луценко підпише угоду з Європейською організацією з питань юстиції
  Наступний матеріал
  "Спорт у кожен двір": Федерація баскетболу запроваджує масштабний всеукраїнський конкурс

  У Києві підпалили церкву Московського патріархату

  Божественна Літургія у Патріаршому соборі

  УПЦ КП відзначає 50 років служіння Патріарха Філарета

  Порошенко провів зустріч із Патріархом Румунської православної церкви