5.ua

МЗС України вимагає від Індії пояснень щодо затримання українських моряків (оновлено)

  До звільнення моряків із «Сімен Ґард Огайо», заарештованих в Індії, підключилися дипломати. Сьогодні в’язнів, серед яких троє українців, відвідали посли їхніх держав

  Дипломати тиждень виборювали цю зустріч. Тепер Україна офіційно вимагає від індійців роз’яснення – на підставі чого стався арешт? Відповідну ноту надіслало українське посольство.

  Нагадаємо, американське судно «Сімен Ґард Огайо» затримали 13-го жовтня неподалік узбережжя Індії. На борту виявили три десятки автоматів і 5 тисяч набоїв, а також – нібито незаконно куплене пальне. Власники судна пояснюють – судно запливло до індійських вод для дозаправки, а після відмови берегової охорони – звернулося до посередників. Зброя ж на борту корабля – штатна, необхідна для роботи. «Сімен Ґард Огайо» надає охоронні послуги торговельним суднам – тобто, є приватною охороною від піратів.

  Євген Перебийніс, речник МЗС: «Стан здоров’я наших громадян – задовільний. Наше посольство в Індії направило до МЗС офіційну ноту з проханням офіційних роз’яснень юридичних підстав затримання судна та екіпажу, у складі якого є українці. Можливо, вже завтра буде судове засідання у цій справі».

  Попередній матеріал
  Справа Тимошенко: дебати, заяви, зустрічі – і жодних зрушень [відео]
  Наступний матеріал
  Путін уже звинуватив у волгоградському теракті «іноземні сили»