Путін уже звинуватив у волгоградському теракті «іноземні сили»

  Іноземні сили використовують радикальні течії ісламу для створення конфліктів на російській землі. Про це заявив президент Володимир Путін в Уфі, коментуючи теракт, який стався в понеділок у Волгограді.

  Які саме сили винні в провокуванні міжрелігійної ворожнечі – голова держави не конкретизував. Наголосив лише, що їм не сподобалися останні успіхи Росії у встановленні миру на Близькому Сході.

  Кількість же поранених унаслідок волгоградської трагедії зросла до 40. Троє людей – перебувають у критичному стані. За 6-ма загиблими оголошено триденну жалобу. Поки слідчі встановлюють деталі атаки – російські користувачі Інтернету ставлять дедалі більше питань до попередньої версії правоохоронців.

  Світлини паспорта Наїди Асіялової, яку слідчі вже назвали терористкою-смертницею, оприлюднені вже через кілька годин після вибуху у волгоградському автобусі, викликали найбільше запитань у російських користувачів Інтернету. Стосуються вони й фотографії імовірної нападниці, і номера паспорта, й розміщення літер імені, прізвища й по батькові щодо печатки, і розводів на заламінованій сторінці. Правоохоронці аргументовано відповіли на більшість закидів. Не відповіли вони лише, чому спершу у своєму акаунті в соціальній мережі «Твіттер» російський Національний антитерористичний комітет завантажив світлину з абсолютно неушкодженим паспортом Асіялової. В автобусі, де стався потужний вибух, документ навряд чи міг зберегтися в настільки гарному стані. Після цього правоохоронці оприлюднили світлину з обгорілим паспортом. Фотографії самої імовірної смертниці в двох варіантах паспорта виявилися теж різними. Замовчуючи цей факт, представники комітету охоче розповідають про те, як намагаються запобігти новим терактам.

  Дмитро Павлов, представник антитерористичного комітету: «Оперативным штабом координируются действия служб быстрого реагирования, органов безопасности и сил правопорядка по недопущению возможных повторных взрывов. К настоящему времени пострадавшие доставлены в различные медицинские учереждения города».

  Російські правоохоронці вже заявили, що мали інформацію про Асіялову, як досвідчену вербувальницю. За даними слідчих, вона загітувала перейти на бік терористів 21- річного Дмитра Соколова. В липні минулого року хлопець відвідував у Москві курси арабської мови, коли раптово зник. З’являється він у базах російських спецслужб уже як досвідчений дагестанський бойовик з прізвиськом Абдул-Джабар. Соколова російські правоохоронці також вважають громадянським чоловіком Асіялової. І саме він, за версією слідства, виготовив вибухівку для смертниці, яку вона привела в дію у волгоградському автобусі напередодні. От тільки мати Наїди – Равзат Асіялова – в інтерв’ю газеті «Ізвєстія» заявила, що дочка почала радикалізуватися вже після одруження з Соколовим. До цього Наїда часто контактувала з матір’ю, й за словами Равзат, жодними підозрілими справами не займалася. Дивним є також те, що в підірваному міському автобусі поліція знайшла квиток на міжміський рейс Махачкала-Москва. За інформацією слідства, зловмисниця прямувала до столиці, але з невстановлених причин вийшла на околиці Волгограда й поїхала одним з місцевих маршрутів. Їздили ним, переважно, школярі та студенти. Серед шести загиблих – люди віком від 20 до 30 років.

  Постраждалі: «Много детей пострадало, не знаю, как-то тяжело это все, понимаете? Это чьи-то дети. У кого-то, может, вообще один ребенок был...»

  Крім Соколова, правоохоронці оголосили в розшук інших можливих спільників Асіялової – Руслана Казанбієва та Курбата Омарова. Детальної інформації про них поліція поки що не оприлюднює. У Волгоградській області два тижні діятиме підвищений рівень заходів безпеки. Кілька годин тому, згідно з антитерористичним планом, евакуювали місцевий аеропорт. Але в підозрілій сумці, замість вибухівки, знайшли картоплю. Оголошено в регіоні й триденну жалобу за загиблими.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  МЗС України вимагає від Індії пояснень щодо затримання українських моряків (оновлено)
  Наступний матеріал
  Британські ЗМІ обговорюють нову інформацію про «білу вдову»
  Теги:
  Loading...