5.ua

Справа Тимошенко: дебати, заяви, зустрічі – і жодних зрушень [відео]

   

  Чи то доля екс-прем’єра розхвилювала, чи то недоля до роботи збаламутила, але депутати не можуть взятися за діло. Ще до обіду не дійшло – а зала вже порожня. Опозиція і більшість кивають одна на одну.

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Напугало их всех, что продвижение по Тимошенко близится к логическому завершению... Если мы будем видеть, что оппозиция не хочет решать этот вопрос – то у нас голосов самих нет. Как-то вопрос Тимошенко интереса у них не вызвал».

  Арсеній Яценюк, лідер фракції «Батьківщина»: «Не треба було її в тюрму сажать! А зараз треба звільнять».

  Законопроектів для вирішення проблеми екс-прем`єра – вже декілька. Та за жоден із них Рада поки не взялася. Нові ж – продовжують продукувати.

  Сергій Сас, народний депутат, «Батьківщина»: «Як з рогу ізобілія посипалися».

  Автор одного із проектів – поки ще регіонал Рудьковський – у залі в ці дні не з’являється. Регіонали ж готові працювати на основі проекту поданого і вже переписаного позафракційним Міщенком.

  Сергій Міщенко, народний депутат, позафракційний: «Це закон не під одну особу – щоб не було інсинуацій, що він під Тимошенко».

  Арсеній Яценюк, лідер фракії «Батьківщина»: «Він не то що неприйнятний, він категорично неприйнятний! Там чітко передбачено: це, фактично, відбування покарання за межами України і воно ще й не зараховується до загального терміну... Це не варіант Міщенка – це варіант якоїсь Банкової!»

  Володимир Олійник, народний депутат, ПР: «Якщо людина лікується – безперечно, треба зарахувати. А якщо зранку капельниця, а після обіду – по магазинам, театрам і прес-конференціям... То тре подискутувать».

  Регіонали пропонують писати законопроект опозиції. Там – проти, бо певні – і звільнити, і помилувати, і вивезти на лікування можна на основі чинних законів. Інформацію про те, що таки підстраховуються власним проектом у виконанні батьківщинівця Петренка – спростовують.

  Павло Петренко, народний депутат, «Батьківщина»: «Цим не займаюся в принципі».

  Позафракційна Лабунська – яка колись була у «Батьківщині» – теж  реєструвала свій законопроект.

  Анжеліка Лабунська, народний депутат, позафракційна: «Він дуже простий. Доповнити ст. 84 кримінального кодексу: якщо людина хворіє і впродовж року проходить лікування і це не допомагає – вона має право лікуватися за кордоном. Подається до суду і за рішенням суду виноситься рішення, і одночасно – рішення про помилування. Вона їде вільною».

   Сергій Сас, народний депутат, «Батьківщина»: «Щоб звільнити Тимошенко – непотрібно жодних змін до чинного законодавства. Сподіваюся, що буде застосована процедура помилування».

  Надвечір вівторка до Юлії Тимошенко у лікарню прибула  місія Кокса й Кваснєвського. А до Віктора Януковича – міністри закордонних справ  Швеції й Польщі.

  Сергій Власенко, представник Юлії Тимошенко: «Все у справі Тимошенко цілковито і повністю лежить на Януковичі, що на нього впливає – я не знаю. Напевно, на ці термінові зустрічі вплинула понеділкова заява трьох міністрів про те, що не буде підписана асоціація, якщо не буде вирішено це питання».

  Від закордонних гостей після спілкування із Президентом України – ті самі сигнали: вони чекають останніх кроків. До 18-го листопада. 

  Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі: «Україна наприкінці марафону».

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Якщо місія Кокса-Квасневського дасть зелене світло...»

  Ольга Сніцарчук, Олександр Аргат, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Сьогодні у НХЛ тріумфували представники Західної конференції
  Наступний матеріал
  МЗС України вимагає від Індії пояснень щодо затримання українських моряків (оновлено)
  Теги: