Євген Карась
Євген Карась 5 канал

МВС без рішення суду стежить за активістами та ветеранами – Євген Карась

Читайте по-русски
Правоохоронці ставлять мету – дискредитацію ветеранського руху в Україні

Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції міг стежити за громадськими активістами і ветеранськими організаціями та негласно збирати інформацію про їхнє фінансування. Про це заявляє лідер організації "С14" та руху "Суспільство майбутнього" Євген Карась, повідомляє "5 канал".

Він оприлюднив скрин документа з іменами 36 активістів ВО "Свобода", "Правого сектора", учасників бойових дій та ветеранів, серед яких Маруся Звіробій, Сергій Стерненко, Ярослав Лютий, Руслан Андрійко та Сергій Мазур.

Сам Мазур пізніше оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук три сторінки з прізвищами людей, якими, ймовірно, міг цікавитися Департамент Нацполіції.

Активісти вважають, що ці дані підтверджують незаконне стеження та збір інформації про сотні активістів і ветеранів без рішень суду. Мета цього, кажуть – дискредитація ветеранського руху в Україні.

Крім того, у скринах є інформація, що департамент цікавився тим, хто фінансує громадські об'єднання ветеранів. Звідки отримали ці списки, активісти поки що не кажуть.

У самому департаменті стратегічних розслідувань "5 каналу" повідомили – про оприлюднену активістами інформацію знають. І найближчим часом її прокоментують.

"Яка мета запиту до недержавної бази даних? Оперативник цей чи слідчий в ДСР звертається до недержавної структури, взамін на такий неформальний розрахунок. Ми вам, ви – нам", – сказав Євген Карась, лідер руху "Суспільство майбутнього".

Він додав: "Я думаю, що ми скоро знайдемо ту людину, яка безпосередньо займається по цьому списку. Тому що в нас було кілька джерел, кілька витоків незаконних. Це є кримінальний злочин, навіть більше, це є не санкціоноване судом".

Нагадаємо, на сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію з проханням почати процедуру звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Попередній матеріал
Богдан був потрібен Зеленському, щоб налагодити зв'язки – правник пояснив роль ексочільника ОПУ
Наступний матеріал
ДСНС попереджає про погіршення погоди – оголошено I рівень небезпеки
Loading...

Результати діяльності поліції у 2019 році: підсумкова нарада Ігоря Клименка

Штрафи онлайн: Дубілет розповів, як це працюватиме

В Ірані ідентифікували тіла всіх загиблих під час авіакатастрофи українців

Хакери РФ масово атакували українські сайти напередодні Нового року – МВС

МВС готове направити в Іран мобільну групу рятувальників та експертів

Російській блогерці, яка незаконно відвідувала Крим, таки заборонять в'їзд до України – МВС