5-річна Поліна Чубенко потребує допомоги
5-річна Поліна Чубенко потребує допомоги 5 канал

Мріє піти у перший клас: батьки 5-річної Полінки просять допомоги на лікування дитини від раку кісток

Читайте по-русски
Перші ознаки хвороби з'явилися рік тому – тоді у Поліни почала боліти нога

Співає пісень навіть під крапельницями та хоче одужати. Тяжку хворобу – саркому Юїнга – виявили у 5-річної Поліни Чубенко із Білозір’я на Черкащині. Дівчинка вже витримала шість курсів хіміотерапії, продовжувати лікування потрібно за кордоном. Прийняти Поліну готова німецька клініка. Лікування там коштує 100 тисяч євро. Родина Поліни поки що назбирала лише половину від необхідної суми.

Найулюбленіше заняття – спів – 5-річна Поліна не кидає навіть на лікарняному ліжку під крапельницями. Доки дорослі рятують її ліками, гарний настрій Поліні дарують улюблені іграшки. Їм дівчинка дала чудернацькі імена.

"В них у кожного є ім’я, цю я назвала Кітіквін. Золоторог і ще в мене дома Солодка вата – це слоник", – розповідає дівчинка.

Перші ознаки хвороби з'явилися рік тому – тоді у Поліни почала боліти нога. Медики лікували дівчинку від плоскостопості, через це втратили дорогоцінний час.

"Почала кульгати, жалітися навіть вдень, що вона болить. Знову почалися наші походи по лікарях, знову нам сказали, що вона здорова. Вона в нас така активна, терпляча, довго не зізнавалася, що болить, вона цього соромилася трохи. Так тривало два місяці, стан дитини погіршився, з’явилася температура, слабкість. Саме тоді потрапили до лікаря, який запідозрив онкологію", – пригадує мама пацієнтки Анна Чубенко.

Діагноз саркома Юінга Поліні встановили півроку тому, відтоді дівчинка не залишає лікарняної палати.

"Лікується в нас із приводу діагнозу саркома Юінга правої здухвинної кістки. Наразі пройшла 6 циклів хіміотерапії. Це рак кісток, грубо кажучи, лікування дуже довготривале, і ми пройшли менше половини шляху", – коментує лікар-онколог Аліна Телюк.

Поліна потребує спеціального опромінення, якого в Україні не роблять. Допомогти дитині готові у клініці Мюнхена, процедура коштує близько 100 тисяч євро. У клініці маленьку пацієнтку чекають уже зараз. Проте коштів на лікування за кордоном у родини не вистачає. Зібрати вдалося лише половину від необхідної суми – 50 тисяч євро.

Родина сподівається, що знайдуться небайдужі, які допоможуть їхній дочці стати на ноги. Дуже хоче цього і Полінка, адже наступного року вона мріє піти у перший клас. З майбутньою професією дівчинка ще не визначилася, але свою місію в житті вже обрала – допомагати людям. 

"Я навіть написала твір і пам'ятаю лише одне слово з нього – якраз про волонтера. Я хочу волонтером стати, щоб допомагати людям", – додала дівчинка.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Якщо ви маєте у можливість допомогти Поліні - реквізити банківської картки

"Приватбанк"

4149 4991 1403 2947 – Чубенко Анна Романівна

Телефон:

(093) 715 19 87

Попередній матеріал
Справу вбивства Гандзюк можуть перекваліфікувати: Луценко пояснив, за якої умови
Наступний матеріал
"Спонтанно вчилися воювати": спогади добровольців про перші дні на фронті
Loading...

4-річний хлопчик після ускладнення від кору впав у кому: батьки Ярослава просять допомоги

Іграшки, солодощі, книжки – дітям війни: як бійці НГУ перевтілилися у Святого Миколая

Почалося, як звичайна простуда: 8-річний Андрійко потребує термінової пересадки кісткового мозку

65% опіків тіла через селфі: 10-річний хлопчик потребує термінової допомоги

"Маленький жовточок": тримісячна Мілана бореться за життя і дуже потребує допомоги

Бажання жити є, а часу – вже майже ні: допоможіть врятувати восьмирічного Дмитрика