Амосова

МОЗ знову відсторонило Амосову від обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця

  Обов’язки ректора тимчасово виконуватиме перший проректор вишу Ярослав Цехмістр

  Міністерство охорони здоров'я знову ухвалило рішення відсторонити від посади ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Катерину Амосову. Про це інформує прес-служба МОЗ

  Як стало відомо, таке рішення ухвалили через зрив іспиту "Крок 1. Стоматологія" для понад 200 студентів 3-го курсу стоматологічного факультету наприкінці лютого цього року. Для з'ясування ситуації МОЗ створило спеціальну комісію.

  "На час роботи комісії Катерина Амосова відсторонена від обов’язків. Обов’язки ректора виконуватиме перший проректор – Ярослав Цехмістр, одне з основних завдань якого – забезпечити проведення ліцензійних іспитів "Крок" у НМУ", – йдеться у повідомленні.

  Також у міністерстві наголошують, що ще 21 лютого комісія затребувала від НМУ та Центру тестування надати копії документації про підготовку та організацію проведення тестування "Крок" в університеті.

  "Протягом більш ніж тижня роботи комісії адміністрація НМУ фактично блокувала її роботу, не надаючи необхідні документи та не допускаючи членів комісії в ректорський корпус НМУ. Лише на дев'ятий день роботи комісії Катерина Амосова з'явилася на засідання та надала копії матеріалів щодо процедури проведення екзамену та співпраці з Центром тестування", – наголошують у МОЗ.

  Зважаючи на значний обсяг документів, відомство прийняло рішення продовжити роботу комісії ще на два тижні – до 23 березня.

  Поки ж Міністерство подає апеляцію на ухвалу Окружного адміністративного суду Києва про зупинення дії пункту наказу МОЗ щодо відсторонення Катерини Амосової з посади ректора НМУ. Ця ухвала є тимчасовим заходом, а не остаточним рішенням по суті справи, відзначають у відомстві.

  Як інформував 5.UA, 26 лютого безстроковий страйк у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця оголосили працівники вишу. Їх підтримує й частина студентів. Стверджують, що керівництво Міністерства охорони здоров'я України безпрецедентно і брутально втручалося в діяльність університету. Через протест у ВНЗ припинилися пари. У МОЗ тим часом наголошують, що винним у зриві іспиту для студентів-стоматологів "Крок" є саме керівництво університету.

  Попередній матеріал
  Прес-секретар сповістив про хворобу Гройсмана: що відомо
  Наступний матеріал
  Закон про реінтеграцію ОРДЛО: в Генштабі ЗСУ пояснили, що саме змінитися у зоні проведення АТО