dpsu.gov.ua

Закон про реінтеграцію ОРДЛО: в Генштабі ЗСУ пояснили, що саме змінитися у зоні проведення АТО

Силовики матимуть право заходити до помешкань людей, перевіряти їхні автівки та документи

У Генштабі ЗСУ пояснили, що саме змінитися у зоні проведення АТО. Із нововведень – це право силовиків заходити до помешкань людей, перевіряти їхні автівки та документи. Але йдеться лише про прифронтові райони Донецької та Луганської областей. Про це розповів офіцер управління правового забезпечення Юрій Бобров, інформує журналіст "5 каналу" Ірина Герасимова.

Зі слів Боброва, у разі необхідності силовики матимуть право застосувати зброю і спеціальні засоби до осіб, які вчиняють правопорушення чи інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання заходів. Також мають право затримувати, доставляти осіб до органів і перевіряти документи, що посвідчують особу в разі відсутності документів, затримувати їх для встановлення особи, здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей, які знаходяться при них, огляд транспортних засобів та речей, які ними перевозяться.

У ЗСУ заспокоюють і заявляють, що з боку представників об'єднаного штабу не буде свавілля, оскільки на території АТО, де зараз триває АТО, працює прокуратура, яка ретельно відстежує дотримання законів військовими України.

У Генштабі також уточнили, що керівник Об’єднаного штабу безпосередньо підпорядковується Генштабу ЗСУ і головнокомандувачу. 

Нагадаємо, 18 січня 2018 року народні депутати ухвалили законопроект про реінтеграцію Донбасу.

У ньому Росія названа державою-агресором, яка несе відповідальність за всю шкоду, завдану Україні. Тимчасова окупація визнається незаконною і не створює для Кремля жодних територіальних прав. І тоді пояснювали, що термін АТО замінений на "заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації". 

Попередній матеріал
МОЗ знову відсторонило Амосову від обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця
Наступний матеріал
Мешканці Коцюбинського проголосували за приєднання до Києва