Яна Дугарь
Яна Дугарь фото censor.net.ua

"Моральний тиск на військових": що розповіли в суді свідки і поручителі Яни Дугарь – сюжет

Читайте по-русски
Про готовність взяти Яну на поруки заявили більше десяти людей, серед них народні депутати, волонтери, військові

Замість відстежувати Павла Шеремета в Києві - ставила крапельниці пораненим у шпиталі в Покровську. Про це у суді по зміні запобіжного заходу для військового медика Яни Дугарь заявили свідки захисту. В прокуратурі ж переконані, що цю інформацію треба перевіряти. Більше про те, чим закінчилося засідання розповість Ірина Шевченко.

З 13 грудня 2019-го військовий медик Яна Дугарь перебуває під цілодобовим домашнім арештом. За версією слідства, за кілька днів до вбивства, яке сталося 20-го липня, вона фотографувала відеокамери біля будинку, де мешкав Шеремет. Адвокати просять відпустити Яну під особисте зобов’язання. До суду викликають свідків, які стверджують, в ці дні військова була не в Києві.

"Я чому запам'ятав саме Яну, тому що це та була медсестра, яка підійшла до мене. Коли мене поклали в палату, коли лікар сказав, які мені уколи, крапельниці, призначив препарати, то це робила Яна", - розповів Денис Громов, свідок.

Це було в середині липня 2016 в шпиталі у місті Покровськ, кажуть свідки.

"Я її вперше побачив 17 липня 2016 року. Тобто вона мені ставила крапельницю у  місті Красноармійськ, на той час, зараз Покровськ Донецької області", - розповів Петро Плебанович, свідок.

Прокурор просить долучити до матеріалів справи результати прослушки, які за версією слідства свідчать про те що Яна могла залишати місце служби.

"Її розмови про те, що вона перебувала в самовільному відлученні з військової частини у місті Львові і уникла виявлення її військовою службою правопорядку", - прокоментував Сергій Зузак, прокурор Офісу генпрокурора.

Також просить долучити до матеріалів справи й запис розмови Яни з іншою підозрюваною, Юлією Кузьменко, в якій вони начебто погрожують учасниці російсько-української війни Марусі Звіробій.

"Розмови Кузьменко з приводу того, що вона обговорювала вчинення насильства над одним з активістів в державі", - пояснив Сергій Зузак, прокурор.

Але Маруся Звіробій приходить в суд, щоб взяти на поруки Яну Дугарь.

"Я не вважаю взагалі це погрозою... І отам ви собі записали? Мене убрать зі справи, пане прокурор. І у Юлі там теж собі запишіть, щоб у Юлі я теж ніде не фігурувала. Отож я готова однозначно взяти Яну на поруки", - коментувала Маруся Звіробій.

Про готовність взяти Яну на поруки заявили більше десяти людей, серед них народні депутати, волонтери, військові.

"Зараз бачачи оці несправедливості, які відбуваються над військовими, коли вони знаходяться в затриманні, це створює просто моральний тиск на інших військових і шкодить національній безпеці держави", - переконаний Олексій Пастернак, старший лейтенант ЗСУ.

Наступне засідання відбудеться 24 січня. На ньому суддя дослідить матеріали справи та, можливо, ухвалить рішення.

Журналіст Павло Шеремет був вбитий в середмісті Києва 20 липня 2016 року. Через три з половиною роки підозри у вбивстві висунули військовому медику Яні Дугарь, хірургу і волонтеру Юлії Кузьменко та музиканту, учаснику російсько-української війни Андрію Антоненку. Кузьменко та Антоненко за рішенням суду перебувають в СІЗО.

Ірина Шевченко, Василь Кобець, "5 канал"

Попередній матеріал
Парубій порівняв плюси і мінуси діяльності нової влади та застеріг Зеленського – інтерв'ю
Наступний матеріал
"Задр*ченное быдло": Портнов накинувся на журналістів "Спостерігача" через розслідування
Loading...

Справа Шеремета: суд заслухав поручителів Дугарь

Суд розглядає зміну запобіжного заходу Яні Дугарь – на порядку денному виступ ключових свідків

"Європейська солідарність" ініціює створення ТСК для контролю за розслідуванням справи Шеремета

Справа Шеремета: зміну запобіжного заходу Дугарь розглянуть 17 січня

Справа вбивства Шеремета: у суді розглядають зміну запобіжного заходу Яні Дугарь

Справа Шеремета: біля ОПУ провели акцію "Білими нитками. Досить шити" – яка мета