Виправна колонія
Виправна колонія Укрінформ

Мін'юст вирішив продати виправну колонію під Києвом приватній особі

Читайте по-русски
Площа будівель становить більш як 28 тис. кв. м

Міністерство юстиції та Фонд державного майна готують до приватизації майновий комплекс Ірпінського виправного центру (№132). Аукціон планують оголосити всередині лютого, а стартова ціна об’єкту становить 220,2 млн грн. Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передає прес-служба відомства.

Очікується, що аукціон з продажу майнового комплексу виправної колонії буде оголошено в середині лютого.

"Об'єкт, стартова ціна якого становить 220,2 млн грн, відкриває безліч можливостей як для побудови бізнес-центру, логістичного комплексу, так і для житлової забудови. Очікується, що об'єктом зацікавиться широке коло інвесторів", – розповіли в Мін'юсті.

Зазначається, що Ірпінський виправний центр – це перший об'єкт, який буде виставлено на прозорий аукціон. Як зауважив заступник голови Фонду державного майна Тарас Єлейко, "об'єкт має чудовий інвестиційний потенціал".

"Загальна площа земельної ділянки становить 8,3 га. Підведені комунікації: водовідведення і водопостачання, електрика тощо. Поруч – залізнична гілка, що дозволить новому власнику забезпечити чудову логістику. Крім того, навколо об'єкта зведений новий житловий масив, поруч – великий парк, що створює чудові умови для забудови", – розповів він.

В рамках "Великої приватизації в'язниць" планується виставити на аукціони майно 35 виправних закладів, що перебувають у "законсервованому" стані.

"Кожен з цих закладів, розташованих по всій території України, вже припинив свою профільну діяльність. Утримувати закриті установи, які не виконують своєї функції, є невигідним для держави, оскільки це мільйони гривень видатків щороку", – наголосила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

За її словами, приватизація "законсервованих" виправних центрів не тільки позбавить державу збитків і забезпечить надходження до бюджету, а ще й дасть змогу будувати нові, сучасні виправні центри за європейським зразком, що покращить умови утримання в неволі, умови праці для персоналу Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) та забезпечить безпеку суспільства.

В Мін'юсті додали, що виправний центр припинив свою профільну діяльність ще в серпні 2019 року. Відстань до Києва становить 2,8 км, до станції метро "Академмістечко" – 6,4 км. За 150 метрів розташований міський парк відпочинку, а до залізничної станції "Біличі" – лише 120 м.

Площа будівель становить 28,1 тис. кв. м. Загальна площа земельних ділянок – 8,3 га, категорія земель – землі житлової та громадської забудови.

Нагадаємо, у передмістях Києва та Львова планується звести слідчі ізолятори нового зразка – так звані модельні в'язниці.

Попередній матеріал
На заході України зростає кількість хворих на коронавірус: майже 1300 нових випадків за добу
Наступний матеріал
У США від COVID-19 помер конгресмен
Loading...

Повна зміна системи: під Києвом та Львовом зведуть "модельні в'язниці"

"Їдь до Львова – і там свисти": в Одесі чоловік погрожував пенсіонерці в'язницею через українську мову – відео

Марків після виходу із в'язниці: "Непереможний тільки той, хто не здається"

Уповноважена ВРУ з прав людини вимагає від Росії розслідувати побиття українського бранця Кремля Олександра Шумкова

У Вінниці працівники колонії закатували засудженого до смерті – оприлюднено відео з в'язниці

В українських СІЗО дозволять мати холодильники, а в колоніях – мультиварки