"Туристична криза" літа-2018
"Туристична криза" літа-2018 5 канал

Мінінфраструктури відзвітувало про подолання "туристичної кризи": яких змін чекати

Після того як сотні українців днями потерпали в аеропортах, міністр інфраструктури викликав "на килим" керівників авіакомпаній та туристичних агентств

Туристичну кризу подолано – звітують урядовці. Українські відпочивальники, які на кілька днів, а подекуди ледь не тиждень, застрягли по закордонах, нарешті повернулися додому. Загалом – майже 1,5 тис. українців. Сьогодні до подолання кризи чартерів долучився і міністр інфраструктури. Володимир Омелян покликав до себе "на килим" керівників авіакомпаній та туристичних агентств. Говорили-балакали 1,5 години за зачиненими дверима. До чого дійшли?

Остання група туристів, які не могли вилетіти з Тунісу, повернулася додому. Їхня відпустка затягнулася на кілька днів. Розповідають, – ночували в готелях, днювали в аеропорту, були проблеми і з їжею. А туристичний оператор й узагалі жодної інформації про повернення в Україну не надавав. Деякі туристи мали приземлитися в Харкові, але привезли їх до Києва. Тож попереду ще дорога додому.

"Нас заселяли вночі, о 12-й годині дня нас виселяли, ми з речами сиділи в холі… Передати ті почуття, коли ти не володієш інформацією і не знаєш, що буде завтра… просто доходиш до відчаю", – бідкається туристка Олена. Яна додає: "Поїсти коли було, а коли не було. Було дуже важко".

Після того як сотні українців потерпали кілька днів у аеропортах, міністр інфраструктури викликає "на килим" керівників авіакомпаній та туристичних агентств. Розмова триває півтори години. Після чого лунає заява.

"Якщо додати Туніс до Грузії, Чорногорії, Албанії, то ми виходимо десь на 1,5 тис. пасажирів… Ми рекомендували всім громадянам, які витратили кілька днів і часто змушені були ночувати в аеропортах, подавати судові позови до операторів", – наголошує державний секретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць.

Ринок чартерних перевезень в Україні за останні роки збільшився удвічі, повідомили у Мінінфраструктури. Перевізники за таким ростом не встигають, якість послуг потрібно поліпшувати. Впродовж двох тижнів Державіаслужба проведе ревізію технічного стану всіх літаків, які здійснюють чартерні перевезення.

"Прошу нікого не ображатися, якщо деякі з них будуть визнані такими, що не відповідають належному технічному стану, якщо недоліки не будуть усунені. По-друге, ми з наступного року плануємо обмежити вік використання пасажирських літаків. Тобто все, що старше 20-ти років, літати в Україні не матиме права", – заявляє Володимир Омелян.

У міністерстві задумалися і над тим, щоби спеціальні інспектори перевіряли обшарпані та старі салони літаків, які не відповідають санітарним нормам. Але це поки що це лише плани. А от вже до кінця тижня на сайті відомства оприлюднять рейтинг авіакомпаній. Чиновники впевнені – це принаймні допоможе пасажирам перевірити надійність перевізника.

Сергій Барбу, Анна Брикова, Сергій Клименко, Олексій Іванченков, "5 канал"

"Оніпрієдут-2", або "Міст не допоміг": у мережі з'явилися фото безтуристичного Криму

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": український голос Гомера Сімпсона і доктора Хауса – Євген Малуха на "5 каналі"
Наступний матеріал
У "Борисполі" вилучили кокаїну на 30 млн грн і затримали групу наркодилерів
Loading...

Брифінг Володимира Омеляна щодо "зриву туристичного сезону" – відео

Клімкін: компанії, які спричинили туристичний колапс, ретельно перевірять

Близько 100 українців уже другу добу не можуть вилетіти зі Львова до Неаполя

Омелян: Перші рейси Ryanair відбудуться навіть раніше запланованого

Відпочинок у терміналі, або як не стати жертвою туроператора

Hyperloop в Україні: мільярди доларів, плани на "п'ятирічку" та інші деталі нашумілого проекту