Фото прес-центру СБУ

Міліція викрила нелегальний конвертаційний центр, який "обслуговував" зернотрейдерів

  Міністерством внутрішніх справ викрито групу осіб, які спільно з працівниками однієї з банківських установ створили і придбали ряд фіктивних підприємств, що використовували як "прокладки" в злочинній схемі розкрадання бюджетних коштів.

  Про це 8 січня повідомляє прес-служба МВС.

  Як повідомили в Департаменті держслужби боротьби з економічною злочинністю МВС України, спеціалізацією викритого правоохоронцями "конвертаційного центру" було "обслуговування" підприємств агропромислового комплексу держави. Реквізити фіктивних фірм правопорушники використовували для конвертації безготівкових коштів у готівку, за яку купували зерно та "перепродували" його крупним торговцям (зернотрейдерам).

  З використанням злочинної схеми в тіньовий обіг виводилися безготівкові кошти банку та підприємств реального сектору економіки, що призвело до ненадходження податків до бюджету та неплатоспроможності банківської установи.

  "У рамках кримінального провадження за ознаками правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) та ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) КК України, борцями з економічною злочинністю спільно з Головним слідчим управлінням МВС в офісних приміщеннях "конвертаційного центру" та зернотрейдерів Києва, Вінниці й Одеси проведено понад два десятки обшуків. Вилучено комп’ютерну техніку, фінансово-господарську документацію, печатки. На 25 рахунків підприємств накладено арешт", - зазначили в повідомленні МВС.

  Наразі розслідування триває. Установлюються всі фігуранти злочинних оборудок та збитки, завдані державі. Перевіряється також інформація про використання "конверта" у фінансуванні терористичної діяльності в Одесі та в східних областях нашої держави.

  Попередній матеріал
  У Міненерго підтвердили оплату ще за два кораблі з південно-африканським вугіллям
  Наступний матеріал
  Протягом 7 січня підрозділи ДСНС України врятували 5 осіб та ліквідували близько 200 пожеж

  Правоохоронці викрили конвертаційний центр, який фінансував бойовиків

  СБУ ліквідувала черговий міжрегіональний "конверт", який відмивав державні кошти

  У Києві припинено діяльність конвертаційного центру з мільярдним оборотом - МВС

  В Україні з початку року ліквідовано 37 конвертаційних центрів