СБУ ліквідувала черговий міжрегіональний "конверт", який відмивав державні кошти

  Служба безпеки України спільно з Державною службою фінансового моніторингу України викрила та припинила діяльність "конвертаційного центру", який діяв на території Київської та Львівської областей.

  Про цю операцію прес-центр СБУ повідомив 24 грудня.

  Зокрема стало відомо, що контролювали злочинну діяльність центру мешканці м. Києва, які і розробили схему надання послуг з ухилення від сплати податків та відмивання "брудних" коштів. 

  Безготівкові кошти з одного із секторів економіки шляхом проведення фінансових оборудок накопичувалися на рахунках підконтрольних фіктивних підприємств. У подальшому вони  переводились у готівку за схемою  надання фінансової допомоги на підконтрольні банківські рахунки, оформлені на наркотично залежних та раніше судимих фізичних осіб.  Саме від імені цих осіб, мешканців Кіровоградської та Дніпропетровської областей,  один з організаторів "конвертаційного центру" знімав готівку.

  "У результаті спільної спецоперації діяльність вказаного "конвертаційного центру" було припинено під час перерахування безготівкових коштів на рахунки підконтрольних фізичних осіб та спроби зняття одним із членів злочинного угруповання 5 млн. гривень готівки", - повідомили у Службі.

  Кошти на банківському рахунку фіктивного підприємства арештовано. У рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України тривають оперативно-слідчі дії.

  Попередній матеріал
  У Малайзії внаслідок повені евакуйовано 60 тис. людей
  Наступний матеріал
  СБУ запобігла знищенню бойовиками складу зброї на Донеччині