sprotyv.info

Майже половина вимушених переселенців з Донбасу відвідували ОРДЛО – подробиці

  Читайте по-русски
  Відвідини ОРДЛО вважають "небезпечними для життя" 36% опитаних переміщених осіб

  Майже половина вимушених переселенців їздили на тимчасово непідконтрольні Україні території. Про це свідчать результати дослідження Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами", що є в розпорядженні "Укрінформу".

  Вони перевіряли стан своїх осель та відвідували родичів і друзів.

  У документі йдеться: "Частка внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які відвідували місце свого проживання до переміщення, становила 48% у 15-му раунді. Головними причинами поїздок на території, неконтрольовані урядом, були відвідання та утримання житла (72%), а також відвідання друзів або сім'ї (54%). Ці результати залишаються незмінними протягом усього періоду проведення дослідження".

  Для тимчасово переміщених осіб, які не відвідували тимчасово непідконтрольних територій з часу переміщення, головною причиною не повертатися була "відсутність потреби відвідувати" (39%).

  Про відчуття, що це "небезпечно для життя", повідомили 36%.

  Найбільшими перешкодами для відвідування ОРДЛО переселенці назвали:

  • черги в контрольних пунктах на лінії розмежування (47%);
  • значні фінансові витрати (47%);
  • брак транспортного сполучення (25%).

  Дослідження Національної системи моніторингу проводить Міжнародна організація з міграції, Агентство ООН з питань міграції.

  В останньому раунді було опитано 2406 осіб у 300 територіальних одиницях країни протягом липня – вересня 2019 року. Ще 3970 ВПО – шляхом телефонного інтерв’ю (з них – 725, які повернулися на непідконтрольну уряду територію). Вибірка була створена на основі бази даних реєстрації переселенців, що ведеться Міністерством соціальної політики. Проєкт "Національна система моніторингу ситуації з ВПО в Україні" фінансується ЄС та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.

  Як повідомляв 5.UA, США нагадали Росії про мільйон переселенців через її агресію в Україні

  Попередній матеріал
  Завдяки шоу "Битва екстрасенсів" було розслідувано багато кримінальних справ – міністр культури
  Наступний матеріал
  Портнов і його команда: як спотворюється пам’ять про Майдан
  Loading...