Правовий диктант у Києві

Майже 75% українців не орієнтуються у своїх правах – як Мін'юст змінює ситуацію

У столиці 26 квітня написали Всеукраїнський правовий диктант. Акція триває другий день: кожен охочий може перевірити свою правову обізнаність

Нагодою скористалися щонайменше 10 тисяч українців. Про перебіг столичного диктанту і про акцію загалом розповість кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

Серед інших свою правову обізнаність перевіряє підприємець-початківець Світлана Самарченко. Запевняє, що такий екскурс у право потрібен усім.

"Навіть щодо спадщини – я сиділа та вагалася, тому що в мене була життєва ситуація і я вчинила інакше. Тепер розумію, що це було неправильно. Я дуже часто зустрічаюся з людьми, які, на жаль, дуже мало знають про свої права. Я – не виняток", – визнає пані Світлана.

Протягом двох днів усі охочі писали правовий диктант по всій країні. Захід патронувало Міністерство юстиції. За словами експерта відомства, статистика обізнаності українців у царині права невтішна, тож її треба виправляти.

Правовий диктант у Києві

"93% громадян України, якщо в них є певна юридична проблема, не звертаються до органів державної влади. І очевидно, що однією з причин є те, що вони не знають, до кого звернутися", – каже експерт із прав людини та правообізнаності Мін'юсту Олена Митник.

Правовий диктант – це 50 запитань із п'яти різних сфер права. Кожне має три варіанти відповіді, які учасник вносить у персональну анкету. Ті ж, хто не має змоги прийти на диктант, оцінити свої правові знання можуть он-лайн.

Правовий диктант у Києві

Серед тих, хто виконував завдання в інтернеті – Олена Царенко. Громадський активіст запевняє, що онлайн-варіант – знахідка для матерів дітей з інвалідністю, які мають знати все про захист прав членів родини.

"Цей правовий диктант – це шанс для тисяч матерів, які не можуть бути фізично присутніми тут, але можуть пройти його он-лайн і дати відповідь – неважливо правильну чи ні. Їм гарантується право на одну безкоштовну консультацію", – наголошує Олена Царенко, соціальний менеджер ГО "Коаліція захисту прав людей з інвалідністю".

Організатори пояснюють: кожен учасник диктанту матиме право на одну безкоштовну консультацію з адвокатом, за вимогою, у будь-який час.

"За національною статистикою, 26% українців тільки знають, більш-менш орієнтуються в своїх правах. Чому ми обрали саме п'ять сфер права? Тому що ці сфери підпадають під наше життя повністю, ми кожен день стикаємося з питаннями, які людина навіть і не розуміє, що якась проблема підпадає під правове поле", – пояснює організатор Лариса Безугла.

Усі результати диктанту мають опрацювати протягом місяця і передати Міністерству юстиції – інформацію використають для подальшої роботи з поширення правових знань серед громадян.

Анна Брикова, Дмитро Демішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Угорщині навряд чи вдасться заблокувати засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав держав – експерт
Наступний матеріал
"Особливі враження": в Харків прибули Кубки Ліги чемпіонів УЄФА