Всесвітній день поширення інформації про аутизм
Всесвітній день поширення інформації про аутизм 5 канал

Мають свій світ, свою реальність: у Києві зворушливо нагадали про дітей з аутизмом

На думку батьків, попри всі проблеми – українська столиця поволі призвичаюється для особливих діток

Сьогодні світ відзначає День розповсюдження інформації про аутизм. І Київ – не виняток. В Україні кількість дітей з діагнозом "аутизм" щороку зростає на 30%. Чим особлива ця малеча – дивіться в сюжеті "5 каналу".

Розтягнули блакитну стрічку, щоб усі побачили, що аутизм – це не хвороба. Всюди – блакитні кульки й усміхнені діти. Тут кажуть – про аутизм потрібно пам'ятати і не замовчувати.

Батьки зізнаються, найважче – це реакція суспільства. Не всі усвідомлюють, що особливі діти, зокрема, можуть справді боятися натовпу та гучної музики. Проте вони певні – нічого критичного в цьому немає. Адже і звичайна малеча інколи неслухняна. Втім, на думку батьків – місто поволі призвичаюється для дітей з аутизмом. У столиці з'являються інклюзивні дитячі майданчики та садочки. Зокрема, створюють і спеціальні класи у школах.

"Я не вважаю, що моїй дитині треба якісь особливі умови, ні. Потрібне більш толерантне суспільство, скажемо так. Що є люди, є діти не такі, як всі", – вважає мати дитини з аутизмом Юлія Дашко. Тут кажуть – згадувати про цю проблему потрібно частіше, ніж один день на рік. Адже за статистикою, в Україні кожна сота дитина має аутизм, у Європі – кожна вісімдесята.

У столичному парку Шевченка зібралося більше півсотні особливих дітей та їхніх батьків. У день розповсюдження інформації про аутизм прийшли їх підтримати і пересічні містяни. Всі одягнені в блакитне, або ж з блакитними стрічками. Саме цей колір – офіційний колір аутизму, адже більшість особливих дітей – хлопчики.

Студенти, які в майбутньому хочуть бути соціальними працівниками – також прийшли, щоб підтримати дітей та їхніх батьків. Розповідають – хочуть надалі порушувати проблему аутизму. Кажуть – тут немає хворих, є інакші, які потребують допомоги.

"Взагалі ми на парах дуже часто розмовляємо про такі проблеми як аутизм, ЗПР та інші проблеми в розвитку дитячому. Наш університет дуже підтримує таких дітей і постійно проводить якісь акції, якісь виїзди на вулицю", – розповідає студентка Аліна.

Батьки дітей з аутизмом кажуть – хоча суспільство не завжди переймається проблемами особливих дітей, вони все одно щасливі. Адже в них є свій світ і своя реальність.

Валерія Павленко, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Практика і патріотичне виховання: вінницькі студенти ремонтують авто для бійців АТО
Наступний матеріал
Які країни у 2008 році зупинили надання Україні плану дій щодо членства в НАТО – Романенко
Loading...