Тарас Чміль
Тарас Чміль 5 канал

"Має право випустити ракету, і нічого їм за це не буде": що демонструє РФ перекриттям Чорного моря

Читайте по-русски
Сумарна площа перекритих районів складає 118 570 км² – понад чверть загальної площі Чорного моря

Росія перекрила під виглядом військових навчань п'ять районів Чорного моря на період з 24 липня по 19 серпня. Однак, так РФ намагається показати свій гібридний вплив на ситуацію в морі, зазначив в ефірі "5 каналу" Тарас Чмут, голова правління ГО "Український мілітарний центр".

"Це продовження того самого гібридного протистояння на морі, яке відбувається з 2014-го року: захоплення Криму, спочатку перекриттям Керченської протоки, нарощуванням присутності і зупинки суден в Азовському морі, захоплення наших газовидобувних так званих "вишок Бойка" в Чорному морі. І подальша ескалація конфлікту в Чорному морі, і певна демонстрація того, що це російська зона відповідальності і вона його просто контролює", – пояснив Тарас Чмут.

За його словами, фактично це може бути просто перекриття території на папері.

"Тож будь-яке судно, яке заходить у заборонені часи й отримує пошкодження в результаті ракетно-артилерійського обстрілу – вся відповідальність лягає на капітана судна, і жодне страхування не виплачується. Фактично, якщо ви заходите в закриту територію – вони мають право випустити по вас ракету, і нічого їм за це не буде", – зазначив експерт і додав, що де-факто та де-юре російські військові не порушують у цьому випадку законів.

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, як повідомляв Український мілітарний портал із посиланням на дані міжнародних приписів мореплавцям, Росія з 24 липня 2019 року перекрила п’ять районів у Чорному морі. 

"Фактично вказані райони перекривають звичні та рекомендовані міжнародні морські суднохідні шляхи до Болгарії, Грузії, Румунії та України, майже блокуючи морське сполучення з цими країнами", – йдеться в повідомленні.

Чіткої причини закриття не вказується.

Попередній матеріал
"Одні у вишиванках, інші – з портретами Миколи ІІ": релігієзнавиця про принципову різницю двох хресних ходів
Наступний матеріал
ЦВК прийняла вже 197 протоколів із "мокрими печатками", залишилося 2 останніх
Loading...

"Росія продовжує грати в дурня": РФ вирішила нагородити прикордонників, що стріляли по кораблях ЗСУ

"Росія наодинці": країни Чорноморського регіону поділилися на 2 табори

Росія почала дзеркальні дії в Чорному морі – Тука про свавілля агресора