В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував ситуацію в Чорноморському регіоні.
"Тривалий час було доволі багато певною мірою успішних ініціатив щодо демілітаризації Чорного моря. Зараз усе це пішло в зворотній бік. Нині можна сказати, що проблема безпеки розділила країни Чорноморського регіону на два табори. І Росія єдина в тому таборі", – каже Мельник.
Він пояснює, чому Туреччина не стане союзником РФ у цьому вимірі.
"Можна говорити про умовного чи ситуативного союзника (Росії) – Туреччину – по сирійському конфлікту, однак у Чорному морі Туреччина, найімовірніше, буде не на боці Росії. Румунія, Болгарія, інші країни, що входять до складу НАТО, звичайно, працюють у контексті єдиної стратегії НАТО. В Румунії створюються додаткові бази, підсилюються морські спроможності країн-членів НАТО, тому в України наразі є натуральні союзники в цій проблемі", – наголошує експерт.
За його словами, співпраця України з цими державами відбувається шляхом проведення спільних навчань, періодичних консультацій, візитів на рівні найвищого військового керівництва, командувачів.
"На військово-політичному рівні ця співпраця досить інтенсивна й регулярна", – зазначає Олексій Мельник.
Продовження розмови дивіться у відео:
Дивіться також фотогалерею:
Вишкіл за стандартами НАТО: у Чорному морі ВМС ЗСУ тренувались з кораблем USS CARNEY зі США – ФОТО





