facebook.com/yan.dobronosov

Лутковська з'ясовує, чи катувала ФСБ викраденого в Криму Лимешка

  Омбудсмен звернулася до російської колеги з проханням сприяти в розслідуванні у справі названого спецслужбами РФ "агента СБУ" українця

  Україна буде домагатися захисту прав викраденого ФСБ у тимчасово окупованому Криму українця Геннадія Лимешка, якого на півострові назвали "агентом СБУ". Про це йдеться в повідомленні прес-служби уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської в Facebook.

  Омбудсмен звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової.

  "У своєму листі Валерія Лутковська просить російську колегу повідомити про місце тримання Геннадія Лимешка від вартою, дати доручення перевірити дотримання його процесуальних прав, зокрема права на захист, і у разі необхідності – сприяти у наданні йому медичної допомоги, а також проведенню ефективного розслідування факту можливого застосування до нього катувань", – йдеться в повідомленні.

  Напередодні представник омбудсмена зі зв'язків з громадськістю Михайло Чаплига повідомив про відкрите провадження уповноваженого із захисту прав захопленого спецслужбами РФ Геннадія Лимешка.

  12 серпня 2017 року на території тимчасово окупованого Криму ФСБ затримала українця Геннадія Лимешка. Окупанти назвали чоловіка "військовослужбовцем ЗСУ", "агентом СБУ" і звинуватили його в "підготовці диверсій" на півострові – на ЛЕП, дорогах і інших об'єктах. На камеру чоловік назвав себе Геннадієм Лимешком, а також "зізнався" у підготовці диверсій. Мати затриманого заявила, що її син дав свідчення під тортурами і тиском. Так званий "суд" окупантів в Криму "заарештував" українця на два місяці.

  У СБУ затримання і звинувачення назвали "вкиданням чергової провокації". У Міноборони повідомили, що Лимешко служив в ЗСУ за контрактом, але був звільнений в травні цього року за службову недбалість.

  Попередній матеріал
  Корифей мистецтва пластики: у цей день народився автор "Батьківщини-матері" та пам'ятника засновникам Києва
  Наступний матеріал
  Окупанти ОРДО вбивства мирних жителів "списують" на снайперів ЗСУ – ІС
  Loading...

  У СБУ є інформація, що ФСБ готує в Україні теракти і вбивства - Грицак

  Глава СБУ: ФСБ мала намір покласти на колишніх бійців АТО теракти в РФ

  Правозахисник: Нікому не раджу їхати до Криму

  Кремль хоче показати, що Україна здійснює терор у ставленні до Криму – експерт

  В окупованому Криму серед дітей пропагують насилля та ксенофобію – Скрипник

  Екс-делегат від України розповів, як Росія у Радбезі ООН пояснювала появу "зелених чоловічків"