Пам'ятники архітектора Василя Бородая
Пам'ятники архітектора Василя Бородая analitica.kiev.ua

Корифей мистецтва пластики: у цей день народився автор "Батьківщини-матері" та пам'ятника засновникам Києва

Український художник, скульптор Василь Захарович Бородай працював у галузі монументальної та станкової пластики

Творчість Василя Бородая називають цілою епохою в українському образотворчому мистецтві. Скульптор працював у галузі монументальної та станкової пластики. Майстер писав також і портрети, у них він намагався правдиво передати характер зображуваного, розкрити його внутрішній світ.

Відомий український скульптор народився 18 серпня 1917 року у Дніпрі, із життя пішов 19 квітня 2010 року.

Значною віхою у творчості митця став пам’ятник видатній українській поетесі Лесі Українці, який встановлено в Маріїнському парку Києва. Образ цієї мужньої, надзвичайно талановитої жінки заполонив увагу скульптора на багато років. Майстер намагався передати у творі не лише вольовий характер поетеси, а насамперед її жіночність. Він прагнув показати її серед народу і тому встановив статую на невисокому постаменті, майже на землі. Робота відзначається витонченим ліпленням і майстерною пластикою.

Пам'ятники архітектора Василя Бородая
Пам'ятники архітектора Василя Бородаяgoogle.com.ua

Одним з основних монументальних творів Бородая є монумент Батьківщині-матері в меморіальному комплексі "Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років". Над цим комплексом Бородай працював протягом семи років з колективом архітекторів та скульпторів. Фор-проект цього меморіалу виконали автори - скульптор Є.Вучетич і архітектор Є.Стамо. Оскільки Вучетич невдовзі помер, не довівши роботу до завершення, її було доручено групі під керівництвом В.Бородая. Задум був грандіозний і важкий для здійснення. Треба було врахувати складний рельєф місцевості. Основну статую Батьківщини-матері вирішили виготовити з нержавіючої сталі, а для митців це був новий матеріал, і вони мали швидко його освоїти. Подолати всі ці труднощі було нелегко. Крім основної статуї, автори створили ще кілька скульптурних груп, які символізували найважливіші етапи війни як на фронті, так і в тилу. Поруч із Бородаєм працювали його учні. 

Пам'ятники архітектора Василя Бородая
Пам'ятники архітектора Василя Бородая5.ua

Монументальною роботою маестро, яка завоювала любов киян і, до певної міри, стала своєрідною емблемою міста, є скульптурна композиція, що височить на березі Славутича – "Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь". Як і попередні твори митця, вона вражає своєю досконалою пластикою.

Пам'ятники архітектора Василя Бородая
Пам'ятники архітектора Василя Бородаяgoogle.com.ua

Утім. це далеко не весь перелік робіт митця, який за життя створив чимало шедеврів монументальної пластики.

Попередній матеріал
"Их там нет": на Донеччині вкотре знайшли російські боєприпаси – фото
Наступний матеріал
Лутковська з'ясовує, чи катувала ФСБ викраденого в Криму Лимешка
Loading...

У спальному районі Києва з'явився грайливий мурал "Лисичка"

Шеврони СБУ, батальйонів "Донбас" та "Азов": японський художник малює аніме з українськими бійцями

Чорне море у столиці: у Києві з'явився дивовижний мурал