Фото Фокус

Екс-делегат від України розповів, як Росія у Радбезі ООН пояснювала появу "зелених чоловічків"

  Єдиним аргументом російської сторони тоді було "послання Аксьонова"

  Під час засідання Радбезу ООН 1 березня 2014 року російські делегати спробували виправдати вторгнення на територію України позицією так званого "прем'єр-міністра Криму" Сергія Аксьонова. Про це розповів екс-постпред України при ООН Юрій Сергеєв на засідання Оболонського райсуду столиці щодо держзради Януковича, передає "Укрінформ"

  "1 березня (2014 року - ред.) було засідання Радбезу ООН... З нашого боку було чітко сказано, що це агресія (події лютого 2014 року в Криму). Мене підтримала низка виступаючих. Посол РФ озвучував послання Аксьонова, озвучував звернення Путіна до Ради Федерацій про введення військ. Він говорив, що йому відомо, що цю позицію Аксьонова підтримував Янукович. Ніяких документів тоді представлено не було", – зазначив представник України.

  Він додає: "Лінія РФ тоді була дещо заплутана. Вона ґрунтувалася на тому, щоб якимось чином виправдати свою інтервенцію, підганяючи її під окремі положення міжнародного права, тобто права на захист... Перші два дні була певна розгубленість в позиції (Росії)".

  Тоді ж на запитання, чи запрошував Росію хтось до Криму, делегати від РФ "знайшли аргумент про Аксьонова".  Утім, відповідну позицію розкритикували багато послів, наголошуючи, що "немає доказу загрози, це надумані причини".

  "Третього березня РФ сама скликає засідання Радбезу ООН. Професійна людина Чуркін (екс-представник Росії при ООН Віталій Чуркін) вибудував лінію наступним чином: "бандерівці", націоналісти, бандити хочуть захопити Крим, є загроза, і те, що робить РФ – це законно, щоб захистити своїх громадян тощо. Далі Чуркін виймає листа (звернення Януковича до Путіна з проханням ввести війська РФ на територію України) і читає цей лист. І цьому листу було надано статус офіційного документа ООН", – повідомив Сергеєв.

  Попередній матеріал
  Не бачить світу, не виживе без допомоги: "особлива" кицька шукає люблячих господарів
  Наступний матеріал
  На Троєщині сталася стрілянина з нардепом Мельничуком
  Loading...