facebook.com/yan.dobronosov

Лутковська розповіла, коли можуть відбутися нові переговори щодо звільнення заручників

Формули можливого обміну омбудсмен не називає

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявляє, що нові переговори щодо звільнення заручників можуть відбутися вже найближчим часом і з великою ймовірністю завершитися успішно. Про це вона сказала в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "112 Україна".

"Формули (звільнення – ред.) ніхто сьогодні не знає, думаю, ніхто не скаже. Це питання переговорів. А що стосується того, чи може це бути найближчим часом, – це правда, бо під час підготовки до цього обміну ми напрацювали велику кількість процедур і велику кількість певних моментів, які полегшать нам життя в майбутньому. Наприклад, була величезна недовіра (з боку терористів – ред.) до тих документів, які подає Україна, в нас немає жодної людини, яку б без відповідного рішення суду утримували під вартою. Тому, якщо людину звільняють з-під варти, то є відповідний документ, і була недовіра до того, чи справжній це документ, чи справді людина звільнена, чи справді відбула термін покарання", – пояснила вона.

Лутковська також заявила, що вже напрацьовано механізм звірення документів. "Ми проводили таку кількість переговорів, що сьогодні маємо практично близькі відносини з усіма учасниками переговорів, у тому числі з послом Тоні Фрішем, який постійно брав участь у наших переговорах від ОБСЄ. Відповідно, сьогодні мені здається, що другий етап піде значно простіше і з великими шансами на швидкий успіх", – прогнозує омбудсмен.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 28 грудня, Президент України Петро Порошенко розпорядився негайно відновити переговори щодо повернення українських заручників з РФ та ОРДЛО. Напередодні анонсувалося, що новий обмін може відбутися за формулою "74 на 29".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Вдома: Як зустрічали звільнених з ОРДЛО заручників у "Борисполі" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
До новорічно-різдвяних свят у Львові влаштували музичний флешмоб
Наступний матеріал
Відновлення купівлі газу в РФ: Порошенко назвав умову
Loading...

Звільнені: скільки колишніх заручників опинилося на лікарняному ліжку

Попри години очікування – найтепліша зустріч: як "Бориспіль" звільнених заручників приймав

Президент: Велике спасибі, Україно, що ми єдині, ми вміємо боротися і перемагати

Нарешті – в Києві: Зустріч звільнених українських заручників в аеропорту "Бориспіль" – відео

Україна своїх не кидає і цим ми відрізняємося від окупанта – Порошенко

"Друге народження" звільнених: як зустрічали українських заручників у Харкові