Валерія Лутковська
Валерія Лутковська 5 канал

Обмін заручників "всіх на всіх": Лутковська розповіла, про що вже домовились

В ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська розповіла, на якому етапі перебувають переговори щодо обміну заручників у рамках Мінського формату "всіх на всіх"

"Зараз це уточнення списків. На сьогодні ми вже визначили одну категорію осіб, які категорично відмовляються бути суб'єктами обміну і відмовляються від того, щоб бути переданими на територію, непідконтрольну українському уряду. Відповідно цей етап ми завершили. Але тепер у нас є певні особи, які взагалі не мають ніякого відношення до конфлікту. Наприклад, якщо людина скоїла злочин на території Київської області, то чому він має бути переданий у рамках цього обміну? Я поставила це питання, я показала, що дійсно, фабули тих справ, у яких обвинувачуються ті чи інші особи – вони не мають відношення до конфлікту", – заявила Лутковська.

"Представники так званої "ДНР" зі мною погодилися, представники так званої "ЛНР" працюють над наданими матеріалами, вони ще не були готові уточнити списки. Але принаймні сьогодні ми маємо мінус 18 осіб, яких запитувала сторона так званої "ДНР". І це вже дуже хороший результат, бо ми виходимо на більш реальну картинку стосовного того, хто буде підлягати обміну у рамках Мінського формату "всіх на всіх", – розповіла Уповноважений ВР з прав людини.

За інформацією української сторони, в ОРДЛО перебуває 137 українських заручників, бойовики підтвердили лише 70.

"На сьогоднішній день нам підтвердили 70 осіб, обіцяють підтвердити ще додатково. Але ми запитуємо значно більшу кількість, ми запитуємо 137 осіб, які, по нашій інформації, перебувають на непідконтрольній території", – заявила Лутковська.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Засідання суду у справі про державну зраду Януковича - відео
Наступний матеріал
Як Україна своїх кращих легкоатлетів на змагання до Лондона проводжала
Loading...

Із полону терористів звільнили двох заручників, захоплених разом з блогером Асєєвим – ЗМІ

"Жахлива 45-ка": Геращенко розповіла, кого саме терористи хочуть "просунути" у списки на обмін

Геращенко до матері Агеева: "Апелюйте до Путіна, який відправив вашого сина вбивати українців"

Про заручників на Донбасі та санкції проти РФ – ексклюзивне інтерв'ю з Іриною Геращенко

Київ вимагатиме від РФ і ОБСЄ реакції на факти катування заручників – Геращенко

Від терористів вимагають показати інтерв'ю з полоненим журналістом Асєєвим, щоб довести, що він живий