"Любов і муки Магди Хоманн" – фотовиставку, присвячену історії кохання українця і німкені в період сталінських репресій, презентували в Києві. Представили і книгу, яку написали Петер Хоманн – онук жінки, та її правнук – Сергій Сай-Боднар.
Магда Хоманн закохалася в українця Олексія Кучинського, який під час Першої світової війни опинився в німецькому полоні. Повернулася з чоловіком в Україну. Тут, у селі на Вінниччині, народила двох синів, пережила голодомор і смерть чоловіка.
Під час Другої світової її сини та її брати опинилися по різні лінії фронту. Під час окупації її відшукав брат та пропонував повернутися до Німеччини. Магда відмовилася. Якби вона повернулася на Батьківщину, її синів, які воювали в радянській армії, звинуватили б у зв'язках із ворогом.
У 1944 році Магду Хоманн заарештували радянські каральні органи. Листи від неї рідні отримували до 1947 року. Місце її смерті і поховання рідні з України і Німеччини шукають досі.
"Ми знали, що у нас бабуся німкеня була і знали, що її забрали силові структури тогочасні. У сім'ї не прийнято було говорити вголос на цю тему, тому що так була побудована система, що якби дізналися сусіди, хтось інший, сільрада, що ти маєш німецьке походження, ти не мав би можливості ані навчатися спокійно, ані працювати на якихось відповідальних посадах. Тому все замовчувалося. І я дуже про це шкодую", – розповів правнук Магди Хоманн Сергій Сай-Боднар.
Коронавірусне мистецтво: японець створює сценки із масок і туалетного паперу







