Джо Байден
Джо Байден 5 канал / Час. Підсумки тижня

Байдена визнали новообраним президентом США: як та коли відбуватиметься інавгурація – сюжет

Читайте по-русски
Своєї поразки на виборах Трамп досі не визнав

Суперечкам Байдена та Трампа щодо президенства кінець? Байдена визнали главою Сполучених Штатів. Це підтвердила Адміністрація загальних служб. Тепер у країні розпочнеться перехідний період, який завершиться інавгурацією президента. Як це відбуватиметься, продовжить кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Джо Байдена визнали новообраним президентом Сполучених Штатів. Адміністрація служб загального призначення GSA, що опікується питаннями зміни глав держави, надіслала йому відповідного листа й оголосила про початок передачі влади, себто перехідного періоду. За кілька годин до того Байдена визнали переможцем виборів у штаті Мічиган.

"Як ви знаєте, Адміністрація не призначає переможця виборів. Натомість вона робить іншу важливу роботу. Забезпечує доступний і легальний перехідний період влади від однієї команди до іншої. А лідера визначає голосування, відповідно до Конституції", – йдеться в листі GSA.

Згідно з американським законодавством, після того, як переможець отримав такого листа, він може обирати працівників до нової адміністрації. Їм нададуть доступ до всіх ресурсів і звітів щодо національної безпеки, які нині отримує Трамп. 

Тим часом Байден уже визначився з ключовими місцями адміністрації. На посаду державного секретаря переможець виборів запропонував свого товариша Ентоні Блінкена. Він був його радником за часів адміністрації Барака Обами. А радником президента з питань національної безпеки стане Джейк Салліван. Він стане наймолодшим керівником на цій посаді з 50-х років. Директором Національної розвідки вперше стане жінка Авріл Гейнс. 

Кошти на перехідний період заплановані у федеральну бюджеті – це 7 мільйонів доларів.

"Байдуже, за кого ви голосували на виборах. Ми всі одна країна, одна держава. Кожен із вас заслуговує на гідне життя. І без вас ми не зможемо побудувати величну державу. Разом нам це вдасться", – говорить Джо Байден, новообраний президент США.

Нині ж президент Дональд Трамп дозволив назвати Байдена переможцем виборів. Хоча своєї поразки не визнав. Він ще продовжує судитися в кількох штатах. Зокрема на вимогу республіканців ще перераховують голоси у Джорджії. Але реальних доказів фальсифікацій на волевиявленні поки що немає. Перехідний період розпочнеться вже з понеділка понеділка. Офіційно ж президент Сполучених Штатів заступить на посаду 20 січня, одразу після інавгурації. 

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Лікарні для хворих на COVID-19 почали отримувати гроші на кисень тільки в жовтні – Степанов
Наступний матеріал
"Любов і муки Магди Хоманн": у Києві презентували фотовиставку історії кохання українця і німкені
Loading...

Вибори у США: перерахунок голосів у Джорджії підтвердив перемогу Байдена над Трампом

МОЗ США не працюватиме з командою Байдена до оголошення результатів виборів

Вибори у США: Байден перемагає у Джорджії та набирає 306 голосів виборників – CNN

Республіканці закликали Трампа надати Байдену доступ до даних американської розвідки

Вибори у США: штат Джорджія перерахує всі голоси

Байден заявив, що очікує розмови з Трампом