пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

Квоти та скасування "спецпенсій": У Кабміні пояснили ключові моменти пенсійної реформи

Достроковий вихід на пенсію збережеться лише для окремих категорій громадян, натомість роботодавцям встановлять спеціальні квоти на працюючих пенсіонерів

Перші результати пенсійної реформи українці відчують вже за кілька місяців – у жовтні. У Кабміні анонсують підвищення пенсій для 9 мільйонів українців. Про це під час брифінгу повідомив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, передає кореспондент "5 каналу" Євгенія Подобна.

Також у Кабміні заявили, що працюючі пенсіонери отримуватимуть пенсію у повному обсязі.

Про оновлену систему нарахування пенсій детальніше розповів заступник міністра соцполітики Микола Шамбір.

"Осучаснення – це і є приведення старих пенсій до нового сучасного рівня. При осучасненні пенсій застосовується середня заробітна плата по Україні, яка застосовується для призначення пенсій. Одним з ключових питань є  запровадження єдиної формули призначення пенсій, тобто одна формула застосовуватиметься для всіх пенсіонерів, незалежно від того, коли він вийшов на пенсію. До цього часу було вже на сьогоднішній день 10 показників середньої заробітної плати, які були при обчисленні пенсій кожної людини, залежно від року виходу на пенсію. Звичайно, це і з одного боку було несправедливим, з іншого – ускладнювало питання розрахунків", – розповів Шамбір.

"Спеціальні пенсії": бути чи не бути

У Кабміні повідомили і про скасування так званих "спеціальних пенсій", які отримувала ціла низка працівників – науковці, держслужбовці тощо. Тепер же спеціальні пенсії отримуватимуть лише такі категорії громадян:

  • військовослужбовці;
  • робітники, що працюють зі шкідливими умовами виробництва.

Достроковий вихід на пенсію

Крім того, достроковий вихід на пенсію збережеться лише для окремих категорій громадян. Зокрема, сюди входять матері, які виховували 5 дітей і більше; у родинах, де були діти-інваліди з дитинства – вони зможуть виходити на пенсію у 50 років. Достроково також виходитимуть на пенсію військовослужбовці й учасники бойових дій – це 55 років; для осіб з порушенням функцій росту – 40-45 років; чорнобильці.

Квоти для роботодавців

Також в Україні встановлять квоту для роботодавців для осіб, яким до початку пенсійного віку лишилося 10 чи менше років.  

Зауважимо, що відповідний законопроект поки затвердили лише у першому читанні. І чи набуде він чинності, та чи підтримають його нардепи, стане відомо не раніше вересня. 

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада ухвалила за основу проект пенсійної реформи. Як відзначив раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман, згідно реформи, щороку пенсії автоматично переглядатимуть, залежно від інфляції. 

Попередній матеріал
Затишна зустріч у Дніпрі: як дефлімпійців-переможців рідне місто вітало
Наступний матеріал
Україна в ЄСПЛ представить графіки вторгнення російських військ
Loading...