Пенсія
Пенсія strana.in.ua

Пенсії в Україні збираються "осучаснювати" до 2021 року – Рева

  Зі слів міністра соціальної політики, за п'ять років в Україні має початися "нормальний процес індексації пенсій"

  Процес осучаснення пенсій, який стартує в Україні з 1 жовтня, має завершитися до 2021 року. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час робочої поїздки на Тернопільщину, передає "Укрінформ".

  "З 1 жовтня запускаємо процес осучаснення пенсій, який має завершитися до 2021 року. Тоді почнеться нормальний процес індексації пенсій згідно зі збільшенням показника інфляції та зростанням рівня середньої зарплати", – зазначив міністр.

  Також Рева прокоментував популярну у народі тезу про те, що наразі грошей для осучаснення пенсій вже з жовтня цьогоріч немає.

  "У 2016 році ми знизили ставку єдиного соціального внеску на 40%. І одразу дефіцит Пенсійного фонду зріс із 80 млрд грн до 145 млрд грн. Ми сподівалися, що за рахунок зниження цієї ставки  людям піднімуть заробітні плати, буде більше відрахувань до Пенсійного фонду. Насправді ж не всі так зробили, вважаючи що це їхні гроші, які можна покласти у кишеню. І коли цього року ми підвищили мінімальну заробітну плату найбіднішим, яких у нас 4 млн осіб, то почалося, що мовляв бізнес загине, все зупиниться і так далі", – відзначив міністр соцполітики.

  "На осучаснення пенсій нам потрібно буде десь до 15 млрд грн до кінця року. А ми вже маємо 17 млрд грн. Це реальні гроші, які не буде надруковано, позичено чи в когось забрано. Це ті кошти, які надійшли понад план у Пенсійний фонд. І це є конкретна детінізація", – повідомив він.

  Зі слів Реви, детінізація – це основа того, щоб життя українців стало заможнішим.

  "Назву лише одну цифру. 1 грудня минулого року 47 тисяч керівників приватних підприємств декларували свою заробітну плату на рівні 1450 гривень. Їздили на Mercedes, літали літаками, відпочивали за кордоном при такій "зарплаті". Це – обкрадання наших пенсіонерів. І ось, при підвищенні мінімальної зарплати, таким особам довелося як мінімум вдвічі заплатити податків. Наскільки це все було справедливо, видно з виконання бюджету за перше півріччя. І тому нині працівник перше запитання, яке задає роботодавцям, це те, чи йому легально платять зарплату чи ні. І таке запитання зададуть щонайменше 8 млн працівників, які працюють "в тіні", – переконаний очільник Мінсоцполітики.

  Він також наголошує: "Якщо навіть половина з таких вийде з тіні, то побачите, які надходження будуть до Пенсійного фонду. Тоді знову будемо говорити про чергове підвищення пенсій, щоб люди отримали те, що вони заробили".  

  Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада ухвалила за основу проект пенсійної реформи. Як відзначив раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман, згідно реформи, щороку пенсії автоматично переглядатимуть, залежно від інфляції.

  Попередній матеріал
  У Львові вирішили, як запобігти несанкціонованим "подорожам" сміття
  Наступний матеріал
  Затримання Марківа в Італії: Адвокат нацгвардійця розповів нові деталі у справі
  Loading...