Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення zn.ua

Чого українцям чекати від нової пенсійної реформи

Голова Громадської ради при Пенсійному фонді Маріанна Онуфрик в ефірі "Інформаційного дня" розповіла про те, як із роками буде зростати страховий стаж

У четвер, 22 червня, в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" голова Громадської ради при Пенсійному фонді  Маріанна Онуфрик прокоментувала внесені урядом пакет законопроектів про пенсійну реформу. Також експерт розповіла про те, що буде, якщо одні законопроекти пенсійної реформи прийняті будуть, а інші - ні.

"Усе буде залежати від того, на скільки добре пройдуть домовленості між урядом та народними депутатами, чи буде між ними згода. Очевидно, що це ще не остаточні варіанти законопроектів, тому що ми ще будемо мати перше читання, це я кажу про найбільш оптимістичний варіант. Між першим та другим читанням, як правило, вноситься дуже багато змін, особливо що стосується таких важливих та складних реформ", - сказала експерт.

Маріанна Онуфрик також розповіла про те, як відповідно до реформ буде рости мінімальний страховий стаж.

"Прямим текстом пенсійний вік не підвищується. На сьогодні ми маємо, наприклад, 60 років - вік виходу на пенсію і 15 років страхового стажу. На сьогодні мінімальний страховий стаж - 15 років, а буде - 25 і поступово він буде рости, тобто ще через 10 років, тобто до 2028 року ми будемо мати вже  35 років страхового стажу. Це мінімальний страховий стаж, після якого людина може в 60 років вийти на пенсію. Але ще можуть бути варіанти", - додала Маріанна Онуфрик.

Як повідомляв 5.UA, в ефірі програми "Інформаційний день" експерт з питань пенсійної реформи, медичного страхування та інвестицій Андрій Кисельов розповів про те, чи варто українцям чекати підвищення пенсійного віку.

Попередній матеріал
Трамп не поступиться в українському питанні – експерт
Наступний матеріал
Мосійчук пообіцяв посадити Гончаренка: депутати посварилися в ефірі "5 каналу"
Loading...

Дефіцит Пенсійного фонду буде ліквідовано протягом 7–10 років – Гройсман

Пенсійна реформа: Експерт розповіла про відрахувування коштів на майбутню пенсію

Пенсійна реформа: Експерт пояснив плюси та мінуси