Національний авіаційний університет три місяці був без ректора. Попереднього – професора Володимира Ісаєнка звільнили через корупцію. Кадрова комісія Міністерства освіти виявила його причетність до корупційних схем. І от нещодавно під час виборів в авіаційному виші більшістю голосів ректором обрали Максима Луцького, який раніше працював тут на посаді проректора. Після Революції Гідности студенти вимагали звільнити його з посади.
Про свого потенційного керівника в Національному авіаційному університеті говорять небагато: пан Луцький виграв вибори законно, було багато спостерігачів. Ба більше, його кандидатуру не раз перевіряли.
"Чули багато, але про кожну людину можна сказати і багато гарного, і багато поганого. Юридичних фактів, скажемо так, поганих я не чув", – зазначив секретар вченої ради Національного авіаційного університету Микола Легенький.
Своїми спогадами ділиться колишній студент Національного авіаційного університету Сергій Орлов, який навчався тут упродовж 2012-2015 років. Сергій пригадує, як Луцький намагався використовувати студентів під час виборчої кампанії.
"З проханням, щоб ми прийшли на вибори і проголосували за потрібну людину. А хто не проголосує, той буде виселений із гуртожитку", – розповів колишній студент Сергій Орлов.
Нинішні студенти авіаційного університету про Луцького і його минуле нічого не знають. Але вірять у безтурботне майбутнє.
Кум Табачника, колишній "регіонал" та ще й люстрований. Це все про Максима Луцького, який виграв вибори ректора. Тепер йому, як і 13 років тому знову відчинили двері до авіаційного університету. Посада ще більша, а з нею і відповідальність.
Та от чи дозволяє закон Максиму Луцькому обіймати посаду ректора? Представник Національного агентства з питань запобігання корупції Сергій Петухов на своїй сторінці в соцмережах опублікував відповідь Міністерства юстиції, де зазначено, що Луцький підпадає під люстрацію.
"Луцький Максим Георгійович у період від 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року обіймав посаду голови Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації та не був звільнений у цей період із відповідної посади за власним бажанням, що відповідає критерію здійснення очищення влади, передбаченому пунктом 5 частини 2 статті 3 Закону", – мовиться в повідомленні.
Ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун пригадує, як за часів свого проректорства Максим Луцький представляв інтереси різних бізнес-груп, які воювали за землі авіаційного університету.
"В умовах, коли ректор турбується забудовою, а не якістю освіти, то це вже трагедія. Коли на додачу до цього ця людина ще має проросійські погляди і щонайменше високий ступінь толерантності до корупції, то це ще більша загроза", – наголосила заступниця міністра освіти і науки України (2014-2016) Інна Совсун.
Переможець виборів у НАУ всі звинувачення відкидає. Проте підтверджує: його особу перевіряють відразу в кількох відомствах.
"Я на стовідсотково впевнений, що усе це буде позитивно. І як тільки буде закінчена спецперевірка, міністерство укладе зі мною контракт, і ми почнемо нормально працювати", – заявив переможець виборів на посаду ректора Максим Луцький.
Останнє слово за міністром освіти Сергієм Шкарлетом, який, до речі, теж мав гарні стосунки з Дмитром Табачником і не раз запевняв у своїй відданості Віктору Януковичу.
Мирослав Солонар, Едвард Белінський та Богдан Танасійчук, "5 канал"