Конституційний Суд
Конституційний Суд 5 канал

КСУ перевіряє судову реформу Зеленського на відповідність Основному закону – включення

Читайте по-русски
Документ минулого місяця розкритикувала Венеційська комісія, особливо в частині скорочення кількості суддів

Судова реформа від президента Володимира Зеленського - на порядку денному у суддів Конституційного Суду. Служителі Феміди взялися перевіряти її на відповідність Основному закону. Минулого засідання вже заслухали позивача - представників Верховного суду, а також представника президента. Про хід судового засідання розповість кореспондентка "5-го" Евеліни Михайленко

Зменшення заробітної плати суддів Верховного суду вплине на їхню незалежність. Про це заявила суддя великої палати Верховного суду Тетяна Анцупова у коментарі журналістам після засідання Конституційного суду.

"Через зменшення винагороди, є достатня кількість висновків і Венеційської комісії, ЄСПЛ, Конституційного суду, що таке зменшення безпосередньо впливає на незалежність суддів. Всі колегії, всі палати, об'єднана палата, Велика палата - будуть повністю переформатовані, відбудеться перерозподіл справ, затягування розгляду справ ще на невизначений час, що буде з тими суддями, які не пройдуть відбір, як це визначено в законі?" - цікавиться суддя Великої палати Верховного Суду Тетяна Анцупова.

Там сьогодні продовжили розгляд судової реформи президента Володимира Зеленського. Саме Верховний суд і просив перевірити її на відповідність Основному закону. Підтримали реформу народні депутати у жовтні минулого року. Вона передбачає скорочення кількості служителів феміди у Верховному суді удвічі, зниження їхніх посадових окладів – зі 144 тисяч до 105 тисяч.

"Судді Верховного суду отримують невиправдано високу заробітну плату на фоні багатьох показників, і на фоні показників заробітної плати апеляційних і місцевих судів, і на фоні взагалі заробітної плати державних службовців. Це найвища зарплата держслужбовців, яка має місце в Україні", – наголосила представник ВР у суді Ольга Совгиря.

Також планується переформатування Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя. Документ минулого місяця розкритикувала Венеційська комісія, особливо в частині скорочення кількості суддів.

Ініціатори документа вважають, що реформа дозволить очистити суддівський корпус від непрофесійних і недоброчесних суддів та створить дієві механізми запобігання корупції. Відкриті засідання щодо цього закону у Конституційному суді вже завершилися. Феміда перейшла до закритої частини.

Нагадаємо, 7 листопада набув чинності поданий президентом Володимиром Зеленським закон щодо реформування судової системи. Документ передбачає скорочення складу Верховного Суду із 200 до 100 суддів, зменшення їхньої заробітної платні на третину, а також впровадження нового порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Раніше посли Канади і ЄС розкритикували цей закон, вказавши на безпідставність скорочення кількості суддів й застосування люстрації до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Попередній матеріал
"Він вийшов проти танків": у Михайлівському соборі відправили панахиду за загиблими "кіборгами" – включення
Наступний матеріал
Це навіть не в інтересах Януковича – адвокат родин Героїв Небесної Сотні про призначення Бабікова
Loading...

"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

"Влада відповідальна за погіршення доступу до правосуддя": голова ВСУ про судову реформу Зеленського

Розкритикований на Заході закон Зеленського про реформування суду набув чинності

Зеленський підписав закон про судову реформу – які мають бути зміни

ВСУ просить Зеленського накласти вето на його ж законопроєкт про суддівську реформу

Реформування Верховного Суду пов'язане зі справою Коломойського – Financial Times