Фото Рефат Чубаров / Facebook

Кримські татари в російських СІЗО зазнають знущань, у них забирають ліки – Денісова

Читайте по-русски
Вона закликала світ підтримати наших співгромадян та продовжувати тиск на країну-окупанта

Заарештовані російськими окупантами кримські татари зазнають постійного насилля і тиску у слідчих ізоляторах. Над ними знущаються психологічно і відбирають важливі ліки. Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Зокрема, нещодавно арештований Сейран Хайретдинов піддається психологічному насильству, пише вона:

"Керівництво слідчого ізолятора "ФКУ СИЗО 1 УФСИН РОССИИ по Республике Крым и г. Севастополю", де незаконно утримують нашого співгромадянина, навмисно створює йому нестерпні умови тримання, переміщуючи його з камери в камеру та погрожуючи видворенням до ШІЗО".

Денісова повідомляє про грубе порушення прав політв'язнів Олександра Марченка, Тофіка Абдулгазієва, Руслана Сулейманова, Ескандера Абдулганієва, яких незаконно утримують в установах Федеральної служби виконання покарань Росії.

"Попри постійні скарги на погіршення стану здоров'я, жодному з них не надають належної медичної допомоги, що є порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини... Крім того, керівництво слідчих ізоляторів, аби створити додатковий тиск на українських політв'язнів, вилучає лікарські препарати. Зокрема, у Тофіка Абдулгазієва під час обшуку забрали знеболювальне", – наголошує омбудсман.

Людмила Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою негайно припинити нелюдське поводження з незаконно утримуваними українськими політв'язнями та терміново забезпечити право на отримання належної меддопомоги відповідно до міжнародних стандартів, а також вжити заходи з метою припинення на них тиску з боку адміністрації СІЗО.

"Закликаю міжнародну спільноту підтримати наших співгромадян та продовжувати тиск на країну-окупанта, аби спільно домогтися повернення всіх незаконно утримуваних РФ громадян України", – наголосила українська уповноважена.

Читайте також: За заяви, що Крим – український, – до десяти років тюрми: Росія збирається прописати в законі кримінальну відповідальність за публічні заклики до повернення окупованого півострова.

Попередній матеріал
Україна підписала з ЄС меморандум про нову програму допомоги на 1,2 млрд євро
Наступний матеріал
"Динамо" призначило головним тренером колишнього очільника "Шахтаря"
Loading...