Багатоповерхівка на Позняках
Багатоповерхівка на Позняках 5 канал

Кредит на житло для ветеранів: чим вигідний та яка процедура оформлення – сюжет

Читайте по-русски
Кредитування цього року мають отримати ті, хто першим подав документи. Інших же автоматично поставлять у чергу

200 мільйонів гривень виділили в уряді на кредити під житло під 3% річних для ветеранів АТО й ООС та переселенців. Це спільний проєкт Міністерства у справах ветеранів та Міністерства розвитку громад та територій, який адмініструє Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву. І хоч сама ідея всіх приємно здивувала, кількість охочих перевищила можливості уряду. В доцільності такого проєкту розбиралася кореспондент "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

Любов, претендентка на отримання пільгового житла, каже: "Ми давно хотіли переїхати, бо там неможливо жити. Краще жити в нормальній країні, з нормальними людьми".

Кредит на квартиру під 3% річних на 20 років для ветеранів АТО і ООС, а також для переселенців. Перший внесок – 6% вартості житла. Такий проєкт розробили в уряді.

Антон Колумбет, перший заступник міністра у справах ветеранів і ВПО, повідомив: "Я вважаю, що така пільгова довгострокова програма кредитування – дієвий інструмент для вирішення житлового питання. Адже чекати на виділення безплатного житла можна дуже довго, а цей інструмент діє тепер і зараз".

Щоправда, поки що виділених коштів точно не вистачить на усіх охочих. На старт програми заклали 200 мільйонів гривень. Половина – для ветеранів війни, інша – для переселенців. Три дні дали переселенцям та ветеранам війни на сході для подання заяв на отримання кредиту. За перші два кількість охочих уже сягала тисяч. Чергу ж люди займали з восьмої ранку.

Претенденти запевняють: на пільгове житло чекати готові.

"Я знаю, що не ми потрапимо, але я думаю, що на наступний рік щось теж виділять і все одно буде черга якась. Я сама розумію, що 200 млн – це маленька сума", – каже Любов.

Відповідальний за реалізацію ідеї – Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву. Там запевняють: проєкт – пілотний, тож наступного року очікують більшого фінансування.

Заявки на кредитування можна було подавати в представництвах фонду або в електронному форматі. На роботу сайту зі збоями нарікає ветеран війни 24-річний Артур Батрак. Власного житла не має. Разом із дружиною і дитиною орендує квартиру у місті Кам'янському, що на Дніпропетровщині.

Чоловік каже: "Я поки зіткнувся з тим, що дуже великі проблеми з подачею документів. На сайті минулого тижня виставили інформацію про те, що документи будуть приймати тільки із 3 по 5 число. 4 числа сайт сам не працював. Тобто, онлайн подати було неможливо. Буду брати кредит під 3% річних, то я буду платити приблизно ту ж саму, суму, що і за оренду квартири".

Ветеран АТО Артур Батрак
Ветеран АТО Артур Батрак5 канал

Щодо умов проєкту: житло ветерани війни і переселенці обирають самостійно.

На кожного члена сім'ї по 21 м2. Якщо ж претендент самотній, його оселя має бути в межах 52,5 м2, а площа житла сім'ї з двох та більше людей – не більш ніж 94,5 м2 загальної площі.

Квартири для ветеранів АТО
Квартири для ветеранів АТО5 канал

Кредитування цього року мають отримати ті, хто першими подали документи. Інших же автоматично поставлять у чергу. За менш ніж два тижні планують в Держмолодьжитло підписати перший договір.

Єва Ніколашвілі, Наталія Світлова, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Пожежа в коледжі Одеси: зниклими безвісти досі вважаються 13 осіб – сюжет (оновлено)
Наступний матеріал
Якщо відхилимо вибори в ОРДЛО, партнери звинуватять нас у зриві Мінських домовленостей – Хандогій
Loading...

Обшуки в Марусі Звіробій: слідчі ДБР вилучили зброю та телефон – включення з місця події

"Ігри Нескорених-2020": як проходить відкрите тренування української збірної – включення

Зарізали та кинули в канаву: на Луганщині жорстоко вбили ветерана АТО

У Києві жорстоко побили ветерана АТО і його дружину: чоловік помер (оновлено)

За маніпуляції зі статутом Росію мають виключити з Інтерполу – Мазур

Національний форум гідності: хто був присутній та яку проблему обговорювали – включення