Рівень довіри до влади серед українців стрімко падає. Такі дані дослідження медіаспоживання в Україні представила в рамках конференції National Media Talk директорка Internews Network в Україні, керівниця Медійної програми USAID в Україні Джилліан МакКормак, передає ZN.UA.
"Що ж стосується органів влади, то найбільше українці схильні довіряти Генеральному штабу ЗСУ та Міноборони – рівень довіри до них становить 64%. Що ж стосується рівня довіри до Офісу президента, то він за рік упав на 25% – до 44%, натомість 47% опитаних скоріше чи повністю не довіряють даним Офісу президента", – йдеться у повідомленні.
Як пише ЗМІ, показники довіри до офіційних ресурсів уряду є ще гіршими. Довіряють йому 41% опитаних (у 2023 році цей показник становив 59%), а от не довіряють – 47%. Гіршою є ситуація лише з довірою до повідомлень місцевої влади.
Як зазначив під час свого виступу в рамках конференції директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький, на початку війни суспільство дало владі "аванс довіри", однак влада протрактувала його не як аванс, а як оцінку попередньої діяльності. Наслідком стало створення телемарафону, заяви про "два-три тижні" та обмеження публічності даних.
"Інститут довіри є дуже важливим, але ми звикли до замірів популярності людей, а не інституцій. Інституціям у нас не прийнято довіряти, що нормально для посттоталітарних суспільств", – зазначив він.
Читайте також: три чверті українців вважають, що в країні має бути впливовий парламент – опитування.
Дивіться також відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.