Держкіно
Держкіно 5 канал

Кіноскандал по-українськи: чому єдина кандидатка на посаду голови Держкіно не пройшла співбесіди

Читайте по-русски
За однією з компетенцій вона не набрала достатньої кількості балів

Юлія Сінькевич єдина, яка змогла подолати всі етапи конкурсу, але посади так і не отримала. Після конкурсу головна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю вирішила в суді оскаржити рішення комісії, а представники кіноспільноти оголосили безстрокову акцію протесту. Розбиралася в конфлікті журналіст "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

Юлія Сінькевич вже майже приймала привітання, аж поки на співбесіді їй не сказали, що вона не проходить. За однією з компетенцій не набрала достатньої кількості балів.

Про рішення комісії Сінькевич повідомила у Facebook та додала відео співбесіди. Частина кіноспільноти відразу стала на захист Юлії. Друзі і колеги пишуть відкритого листа до президента, прем’єра та міністра культури, молоді та спорту. Вимагають переглянути результати останнього етапу конкурсу. 

"Не розумію результатів цього конкурсу, висновків цієї комісії. На яких підставах узагалі кандидат, який подолав усі конкурси на протязі всього періоду, чесно, у чесній конкуренції, в останній момент дістав відмову. Цей кандидат в принципі влаштовував всю кіноіндустрію", – обурюється акторка Ірма Вітовська.

Колеги Юлії Сінькевич назвати її слабким менеджером аж ніяк не можуть.

"Надзвичайні якості, не тільки керувати людьми, а й як зробити так, щоб кожна людина там, яка працює в цій команді, мала свою зацікавленість", – розповідає перекладачка Антоніна Ткаченко. 

Здивований балами комісії голова Національного агентства з питань державної служби Олександр Стародубцев. Саме це відомство і проводило конкурс. Стародубцев погоджується: система недосконала. Утім, краще така, ніж узагалі обирати кандидатів без конкурсу.

На відео, яке розмістило в Ютубі Національне агентство з питань Державних справ, помітно, що присутні на співбесіді часто відволікаються. Очільниця Одеського кінофестивалю переконана, що запитання на співбесіді не розкривають професійних якостей.

Держкіно
Держкіно5 канал

Подати документи на посаду голови Держкіно Юлії Сінькевич запропонував міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський. В одному з інтерв'ю він назвав її найсильнішою кандидаткою. Та все ж оцінювати рішення комісії відмовляється.

"Я не хочу оцінювати висновок і кількість балів від Національного агентства з питань державної служби, це питання краще поставити їм. Всі можуть подивитися відео співбесіди та зробити власні висновки. Я вважаю Юлію найсильнішим і гідним кандидатом для цієї посади з усіх, хто брав учать у конкурсі", – розповідає міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Голова Національного агентства з питань державної служби переконаний, що потрібно провести повторний конкурс. Юлія Сінькевич із позицією Стародубцева не згодна. Вже готує позов до суду і запит до Кабінету Міністрів. Окрім того, хоче зустрітися з усіма членами конкурсної комісії, щоб ті пояснили свою позицію.

Як повідомляв 5UA., на посаду голови Держагентства з питань кіно претендує зірка серіалів студії "Квартал 95" Олексій Кірющенко. Він є також актором і режисером серіалів "Свати" і "Моя прекрасна няня". 

Єва Ніколашвілі, Анна Несевра, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Російські окупанти стріляли в мешканку Мар'їнки, хоч вона йшла з дитиною у візочку – армійці ЗСУ про цинізм ворога
Наступний матеріал
Брифінг Артура Герасимова щодо записів з кабінету Труби та переслідувань Федини – відео

Чи стане "Захар Беркут" найкасовішим українським фільмом: Ахтем Сеітаблаєв відповідає на ваші запитання

Вийшов офіційний трейлер фільму "Захар Беркут" – відео

Чи можливий реванш російського кіно в Україні – Пилип Іллєнко в програмі "Кіно з Яніною Соколовою" – відео

Український фільм отримав головну нагороду на кінофестивалі в Японії

Комісія Держкіно підтримала заборону другого сезону серіалу "Свати"

Суд відхилив скаргу СБУ та Держкіно щодо скасування заборони на показ "Сватів" в Україні